تبدیل ۱۵۰ هکتار از بافت تاریخی کرمان به محور گردشگری

0
اشتراک

تبدیل ۱۵۰ هکتار از بافت تاریخی کرمان به محور گردشگری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، "علی بابایی" ظهر امروز ۱۵ دی ماه در جلسه کارگروه زیربنایی و محیط زیستِ مجمع مشورتی ستاد توسعه کرمان ۱۴۰۴ اظهار کرد: از ۵۰۰ هکتار بافت تاریخی شهر کرمان، ۱۵۰ هکتار به عنوان محور گردشگری شهر کرمان در دستور کار قرار گرفته و اتفاقاتی که در این محور رقم خورده در همین راستا بوده است.

وی افزود: مرکز ثقل پروژه ها و محور گردشگری، میدان شهداء است و طرح اولیه، بعد از تایید کارگره زیربنایی، برای طراحی نهایی، پیگیری کمیسیون های مختلف و تصویب در شورای شهر خواهد رفت.

بابایی تصریح کرد: سعی شده همه مسائل مربوط به میراث فرهنگی و اسناد بالادستی و به ویژه طرح تفصیلی شهر کرمان در پروژه میدان شهداء لحاظ شود.

شهردار کرمان بیان کرد: در حال حاضر بدنه سازی میدان شهداء کرمان انجام شده و توجه به بافت های کالبدی اطراف میدان باید مورد توجه قرار بگیرد.

در این جلسه "ابوالقاسم سیف اللهی" معاون عمرانی استاندار کرمان اظهار کرد: مجمع مشورتی توسعه کرمان ۱۴۰۴ هفته گذشته برگزار شد که یکی از کارگروه های مجمع، کارگروه زیربنایی و ممحیط زیست است و نخستین جلسه را با حضور اعضاء داوطلب حضور در این کارگروه برگزار می کنیم.

وی افزود: تعدادی از پروژه هایی که مربوط به شهر کرمان که شامل ماهان، جوپار و … است، در این کارگروه مطرح و در کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان و طی مراحل قانونی، رسمیت یافته و نظر مشورتی قابل اجرا خواهد شد.

سیف اللهی تصریح کرد: میدان شهداء بدنه سازی شده و کف سازی و دیگر کارهای این پروژه باید براساس طرح بالادستی صورت بگیرد.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.