عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی دزفول با رفع توقیف از سر گرفته شد

0
اشتراک

عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی دزفول با رفع توقیف از سر گرفته شد

روند ساخت پارکینگ طبقاتی مجاور میدان امام (ره) شهر دزفول به دلیل آسیب وارده به بافت تاریخی مجاور و تخریب بخشی از مسجد دروازه ، با حکم قضایی از سوی اداره میراث فرهنگی دزفول از مدتی پیش متوقف شد.
مسجد دروازه مربوط به اواخر دوره قاجار واقع در خیابان طالقانی غربی، گذر اصلی محله قلعه دزفول واقع شده است.این مسجد تاریخی اردیبهشت ۱۳۸۲ با شمارهٔ ۸۳۸۸ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
شهردار دزفول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: پارکینگ قلعه دزفول قرار است در ۱۰ طبقه ساخته شود که هفت طبقه آن که زیرزمین است ویژه پارکینگ و مابقی کاربرد تجاری دارد.
محمدرضا کرمی نژاد با اشاره به پیشرفت ۳۵ درصدی این طرح افزود: هزینه ساخت این طرح عمران شهری یک هزار میلیارد ریال می باشد که سرمایه گذاری آن بر عهده موسسه عسکریه می باشد.
وی گفت:سه طبقه این طرح تجاری می باشد که شامل مغازه ،رستوران،فضای عمومی ،هایپر مارکت ،شعبه بانک و کافی شاپ است و هفت طبقه دیگر به پارکینگ اختصاص دارد.
شهردار دزفول افزود:پارکینگ این طرح ظرفیت ۶۰۰ دستگاه خودرو را دارد و با بهره برداری از آن مشکل پارکینگ در محله قلعه رفع می شود.
حجت اله آریایی سرپرست میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان دزفول نیز در این خصوص به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت:عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی محله قلعه در دزفول از چند سال پیش توسط پیمانکار و بخش خصوصی آغاز شده که گودبرداری غیراصولی در اجرای این طرح موجب تخریب بخشی از مسجد دروازه و خسارت به چند خانه تاریخی شد.
وی افزود:در بازدید معاون بافت های کشور از این طرح شهری و تایید تخریب این مسجد تاریخی و چند خانه تاریخی مجاور با دستور سازمان میراث فرهنگی عملیات ساخت این پارکینگ از چند ماه پیش متوقف شد ولی دوباره اجازه ادامه اجرای طرح تا نقطه صفر صادر شده و عملیات اجرایی در حال انجام است.
وی گفت:طبق توافق صورت گرفته خسارت وارده به مسجد دروازه در مجاور این پارکینگ از سوی شهرداری مرمت می شود.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.