احداث پارک‌موزه دفاع‌مقدس زنجان نیازمند عزم همگانی است

0
اشتراک

احداث پارک‌موزه دفاع‌مقدس زنجان نیازمند عزم همگانی است

‌به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا،  اسدالله درویش‌امیری در جلسه هیئت امنای احداث مرکز فرهنگی و پارک‌موزه دفاع‌مقدس در استان زنجان، با انتقاد از تاخیر ایجاد شده در احداثاین پارک موزه یادآور شد: شکل‌گیری و احداث این مراکز در استان‌ها جایگاه ملی و فرادستگاهی دارد که باید با مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی احداث شود.

وی افزود: کمک به احداث و تکمیل پارک‌موزه دفاع‌مقدس از وظایف همه دستگاه‌های اجرایی است. برق و آب مورد نیاز برای تکمیل پروژه موزه به صورت موقت تامین و از ظرفیت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به منظور طراحی و موزه‌آرایی این مرکز استفاده شود.

این مسئول با انتقاد از احداث بسیاری از سالن‌های همایش غیرضروری از محل اعتبارات ملی توسط برخی دستگاه‌های اجرایی استان، اظهار کرد: اولویت‌گذاری و توجه به کیفی‌سازی در تصمیم‌گیری‌ها در توزیع منابع اعتباری ملی از سوی دستگاه‌های اجرایی استان ضروری است.

استاندار زنجان افزود: برخی از دستگاه‌های اجرایی با استفاده از منابع ملی اقدام به احداث سالن‌های همایش مجلل غیرضروری در دستگاه‌های اجرایی خود در سطح استان کرده‌اند و این در حالی ‌است که احداث موزه دفاع‌مقدس استان زنجان از سال ۸۸ تاکنون تنها ۲۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

درویش‌امیری پارک‌موزه دفاع‌مقدس را محل متمرکزی به منظور حفاظت و نمایش یادگاران و آثار باقی‌مانده از رشادت رزمندگان، مردم و نیروهای مسلح در دوران هشت سال دفاع‌مقدس عنوان و خاطرنشان کرد: نمادهایی از ایثار، فداکاری و مقاومت ملت ایران در دوران دفاع‌مقدس برای نسل‌های آینده در این موزه‌ها جمع‌آوری و به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه هر یک از اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص تامین اعتبارات مورد نیاز تکمیل پروژه پارک‌موزه دفاع مقدس استان پرداختند. پروژه پارک‌موزه دفاع‌مقدس استان زنجان از سال ۸۸ در زمینی به مساحت ۲۲٫۵ هکتار در اراضی گاوازنگ زنجان کلنگ‌زنی شده و تاکنون طرح مطالعاتی و نقشه‌برداری مجموعه به پایان رسیده و ساختمانی به وسعت ۵۲۰۰ مترمربع زیربنا در سه طبقه احداث شده است که برای تکمیل پروژه بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.