نگرانی در مورد بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وجود ندارد

0
اشتراک

نگرانی در مورد بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وجود ندارد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازشاهوخبر؛ سرپرست دامپزشکی کامیاران با وجود اعلام ۱۷ مورد گزارش تلفات طیور روستائی، تاکنون هیچ موردی از بیماری های حاد در این شهرستان وجود نداشته است.

عباس گلی ظهر امروز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ما دراین باره اعلام داشت: این شبکه در راستای وظایف و فعالیت های خود، پایش و مراقبت از بیمارهای دام و طیور را توسط کارشناسان دامپزشکی به طور مستمر انجام می دهد.

وی افزود: همچنین در راستای این وظایف، ضمن پیگیری فوری گزارش های مردمی در مورد تلفات روی داده، نمونه های لازم جهت آزمایش و شناسایی بیماری های احتمالی به صورت مرتب انجام می گیرد.

سرپرست شبکه دامپزشکی درباره گزارش های اعلام شده درباره تلفات طیور خانگی عنوان نمود: تاکنون ۱۷ مورد گزارش در خصوص تلفات طیور روستایی دریافت شده است، که با توجه به حساسیت موضوع سریعا برای بررسی موضوع به محل مراجعه شده است.

گلی خاط تشریح کرد: در محل های اعلام شده از طیور تلفاتی، نمونه لازم به آزمایشگاه ارسال شده است و پس از انجام پروسه های تعریف شده و انجام آزمایش های لازم،  مشخص شده که در شهرستان کامیاران موردی از بیماری حاد پرندگان وجود ندارد.

وی در خصوص شیلات پالنگان و حساسیت موجود در این زمینه تصریح کرد : نظارت های مستمر توسط دامپزشکی صورت می گیرد و به زودی با افراد فاقد مجوز از طریق مراجع قضایی برخورد خواهد شد.

سرپرست دامپزشکی کامیاران درپایان اظهار امیدواری کرد با نظارت های مستمر و در خارج از ساعات و روزهای کاری و همکاری مردم و ادارات، محصولات غذایی بهداشتی و سالم برای شهروندان تولید و عرضه  شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.