مراسم بزرگداشت اربعین زائران امام رضا (ع) برگزار شد

0
اشتراک

مراسم بزرگداشت اربعین زائران امام رضا (ع) برگزار شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا منطقه آذربایجان شرقی، مراسم بزرگداشت چهلمین روز عروج آسمانی زائران حرم رضوی بعد از ظهر امروز (چهارشنبه ۱۵ دی ماه) از ساعت ۱۸ تا ۲۰ با حضور خانواده‌های داغدیده و مسئولان استانی و کشوری در مسجد صاحب الامر تبریز برگزار شد.

در این مراسم با شکوه، معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن، استاندار آذربایجان‌شرقی و تعدادی از معاونانش، استاندار سمنان، خادمان آستان قدس رضوی، آیت‌الله آل‌هاشم، امام جمعه موقت تبریز، تعدادی از نمایندگان تبریز در مجلس، فرماندار تبریز، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی، شهردار تبریز، تعدادی از اعضای شورای شهر تبریز و دیگر مسئولان استانی حضور داشتند.

حجت‌الاسلام کاظم راشد یزدی، استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم با بیان این که خانواده‌های داغدار ما را هم در غم خود شریک بدانند، اظهار کرد: کسی که به قصد زیارت سفر می‌کند، از همان لحظه‌ی خارج شدن از منزل، زائر است. جان باختگان این حادثه تلخ بازنده نیستند؛ چرا که این عزیزان قبل از رسیدن به حرم امام رضا (ع)، آسمانی شده و نزد امام رضا (ع) رفتند.

وی با اشاره به استقامت مردم ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی، بیان کرد: مردم ایران، مردم مومن و متفاوتی هستند که با ایستادگی خود، این پرچم سه رنگ را برافراشته نگه داشته‌اند. امروز نیز این خانواده‌های داغدیده با همان استقامت مثال زدنی مردم ایران در مقابل این درد عظیم ایستادند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که مسیر زندگی انسان عمودی است، گفت: انسان باید در مسیر زندگی به قدری بپیشرفت کند تا به درجات بالایی از اخلاص برسد، مبادا در این مسیر دچار هوای نفس و مادیات شویم.

در حادثه برخورد دو قطار مسافربری در استان سمنان که پنجم آذرماه سال جاری رخ داده بود، ۴۸ نفر از هموطنانمان که عمدتاً اهل استان آذربایجان‌شرقی بودند، جان باختند.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.