۱۰میلیارد دلار درآمد گردشگری چین در۳روز

0
اشتراک

۱۰میلیارد دلار درآمد گردشگری چین در۳روز

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا به نقل از تارنمای سازمان گردشگری ملی چین، در این مدت میلیون ها نفر در داخل و خارج از کشور چین سفر کرده اند که درآمد حاصله برای این صنعت کم سابقه بوده است.
این سازمان در گزارش آماری خود آورده است که به دلیل کوتاه بودن زمان تعطیلات سال ۲۰۱۷ میلادی، فقط ۱۱۲ میلیون سفر کوتاه مدت به ثبت رسیده است.
در این میان ارقام نشان می دهد که نزدیک به ۲۷ میلیون نفر در سه روز اول سال نو میلادی در چین با قطار سفر کرده اند.
در همین حال میلیون ها نفر از خودرو و ناوگان اتوبوسرانی برای سفرهای زمان کوتاه استفاده کرده اند و سهم شرکت های هواپیمایی در این میان ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده است.
دولت چین پیشتر از تبدیل کردن صنعت گردشگری به عنوان یکی از اصلی ترین موتورهای محرکه اقتصاد کشور خبر داده بود و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۲ درصد از رشد تولید ناخالص داخلی این کشور از طریق صنعت گردشگری تامین شود.
در شرایطی که سال نو چین به تقویم کشاورزی موسوم به «عید بهار» نیز از روز ۲۷ ژانویه آغاز می شود، پیش بینی می شود میلیاردها سفر در کشور به ثبت برسد که در این بین برنامه سفر شش میلیون شهروند چینی به خارج از کشور ثبت شده است.
همزمان دولت پکن تصریح کرده است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در صنعت گردشگری انتظار می رود درآمد این صنعت تا سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از یک هزار میلیارد دلار باشد.
شهروندان چینی اواسط مهر ماه سالجاری نیز در تعطیلات یک هفته ای به مناسبت روز ملی در این کشور، ۶۸ میلیارد دلار هزینه گردشگری خود کرده بودند که به گفته مسئولان صنعت توریسم چین خرج کردن این مبلغ فقط ظرف یک هفته یک رکورد محسوب می شود.
گزارش ها همچنین از هزینه کردن ۲۱۵ میلیارد دلار توسط گردشگران و توریست های چینی در سال ۲۰۱۵ حکایت دارد.
چین در زمان حاضر اصلی ترین منبع اعزام گردشگر به کشورهای دیگر و چهارمین مقصد بزرگ گردشگری دنیاست و ممکن است تا سال ۲۰۲۰ میلادی در رده نخست قرار گیرد.
آساق**۲۳۱**۱۵۹۷*انتشاردهنده:فرهاد راستی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.