تهدید سلامت کودکان در هوای آلوده شهر تهران/ دولت به تعهدات خود عمل کند

0
اشتراک

تهدید سلامت کودکان در هوای آلوده شهر تهران/ دولت به تعهدات خود عمل کند

تهدید سلامت کودکان در هوای آلوده شهر تهران/ دولت به تعهدات خود عمل کندبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه جامعه خبرگزاری میزان، پرویز سروری در سیصد و هفدهمین جلسه شورا با اشاره به آلودگی هوای این روزهای تهران گفت: وضعیت به قدری وخیم است که فرزندان خردسال ما در معرض تهدید جدی هستند تا جایی که فرزند خردسال یکی از نزدیکان ما به واسطه وخامت حال عمومی در بیمارستان بستری شد که به تشخیص پزشک آلودگی هوا عامل این امر بوده است.

سروری با بیان اینکه توسعه ناوگان حملا و نقلی عمومی راهکار جدی برای مقابله با آلودگی هوا است ولی دولت تعهدات خود را در این زمینه انجام نداده افزود: ما در حال حاضر ۶ هزار اتوبوس داریم که می بایست بر طبق برنامه ۱۱ هزار اتوبوس داشته باشیم ، این ۶ هزار اتوبوس نیز در مرز فرسودگی هستند و سال دیگر این مرز در نوردیده می شود. آن وقت است که این اتوبوس های فرسوده خود باری بر دوش مردم در ایجاد آلودگی می شوند.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر ۱۱۰۰ واگن مترو داریم که با راه اندازی خطوط جدید نیاز به ۲ هزار واگن جدید خواهیم داشت این در حالی است که دولت تا به امروز کمترین میزان از تعهدات خود در این زمینه عملی کرده است.

رئیس کمیسیون نظتارت و حقوقی خاطر نشان ساخت: این در شرایطی است که ما همه ظرفیت ها را در بخش مترو اعم از تونل و ایستگاه ها ایجاد کردیم و تنها به انتظار واگن ها نشسته ایم . با این سرمایه گذاری عظیم در حال حاضر استفاده حداقلی از مترو می کنیم و این یعنی آنکه آلودگی بیشتر و تضییع بیشتر حقوق شهروندان .

سروری افزود: دولت باید سهم خود را در حوزه تاکسی ، اتوبوس و مترو انجام دهد و برای این خدمت رسانی باید فارغ از افکار سیاسی عمل کند تا این اندیشه از اذهان مردم نیز زدوده شود .

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی گفت : شرایط این روزها بسیار نامطلوب است، کمتر سابقه داشته که از شنبه تا سه شنبه محدوده زوج و فرد و هم به محدوده طرح ترافیک اضافه شود، با ادامه این روند باید کل تهران را محدوده ممنوعه اعلام کنند در حالی که این راهکار نیست بلکه عمل دولت به تعهدات خود می تواند راهکاری موثر باشد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.