خرید و شکار پرندگان آزاد در چهارمحال و بختیاری ممنوع است

0
اشتراک

خرید و شکار پرندگان آزاد در چهارمحال و بختیاری ممنوع است

عبدالمحمد نجاتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: بنابر گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی حتی در استان‌هایی هم که درگیر شده‌اند هیچ مورد انسانی مبتلا به آنفلوانزا تاکنون مشاهده نشده با این وجود مردم از خرید و حتی شکار گوشت پرندگان آبزی، مهاجر و آزاد پرواز استفاده نکنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است، افزود: شهروندان می‌توانند با اطمینان خاطر مرغ‌های بسته‌بندی و تحت نظارت دامپزشکی را مصرف کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به این بیماری بیان کرد: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری تنفسی است و مردم باید از شکار و صید پرندگان آزاد پرواز و آبزی خودداری کنند و این موضوع از طریق اداره کل محیط زیست استان نیز ممنوع اعلام شده است.

نجاتی خاطرنشان کرد: مرغ‌های موجود در بازار با نظارت دامپزشکی پرورش و قبل و بعد از کشتار و حتی زمان مصرف در مراکز عرضه تحت نظارت بهداشی دامپزشکی و دارای تاریخ تولید وانقضا نیز هستند پس در صورت بسته‌بندی و کشتار در کشتارگاه‌های طیور جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

وی با بیان اینکه خوشبختانه استان‌های همجوار هم درگیر بیماری نیستند و جای نگرانی وجود ندارد، گفت: اهالی روستاه‌ها در صورت مشاهده تلفات پرنده‌ای بدون دست زدن به آن‌ها به ادرات دامپزشکی اطلاع دهند.

مدیرکل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری با هشدار به مشاغل در معرض خطر شامل مرغداران، کارگران کشتارگاه‌ها، صیادان، شکارچیان پرندگان، دامپزشکان و پرنده‌فروشان تصریح کرد: در صورتیکه علائمی از جمله خونریزی در ساق پا، سیاه‌شدن تاج، ریزش ترشحات از بینی و چشم و تلفات غیرعادی مشاهده کردند به شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع و در این زمینه احتیاط کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.