۸۰ درصد ظرفیت صدرای بوشهر بدون استفاده است

0
اشتراک

۸۰ درصد ظرفیت صدرای بوشهر بدون استفاده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدباقر نوبخت صبح امروز در بازدید از شرکت صنعتی و دریایی صدرای بوشهر با قدردانی از تلاش‌های انجام شده برای بازگشت رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در این شرکت اظهار داشت: امروز که شاهد به ثمر رساندن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های صدرای بوشهر هستیم انرژی و نشاط و امیدواری در مسئولان و مردم ایجاد کرده که زمینه رونق بیشتر شرکت صدرای بوشهر سال آینده فراهم می‌شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر وجود ظرفیت‌‌های مهم تولیدی و اقتصادی در کشور گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی که با اعتقاد و اطمینان خاطر نکاتی در زمینه وجود ظرفیت‌های خالی در کشور بیان می‌کند اکنون این مهم در صدرای بوشهر شناسایی شده که از این ظرفیت باید استفاده حداکثری شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی یکی از اهداف سفر به استان بوشهر است، بیان کرد: پیگیری طرح‌های اقتصاد مقاومتی با استفاده از توان و ظرفیت این استان در این سفر مورد بررسی قرار می‌گیرد و راهکارهای لازم در مورد تحقق این ظرفیتها ارائه می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه توانمندی صدرای بوشهر بیش از حد فعلی است، افزود: اکنون ۸۰ درصد ظرفیت صدرای بوشهر بلااستفاده است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این ظرفیت‌های سال آینده مورد استفاده و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی از افزایش ۲ هزار شغل جدید در صدرای بوشهر خبر داد و گفت: با استفاده از ۸۰ درصد ظرفیت بلااستفاده صدرای بوشهر اشتغال در این مرکز صنعتی سال آینده تا ۱۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

معاون رئیس‌جمهور تأکید کرد:‌در این سفر به ظرفیت‌های مهم استان بوشهر از جمله قابلیت‌های صدرا مورد بررسی قرار می‌گیرد و از توانمندی‌ها و ظرفیتها استفاده‌ای بهینه می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت‌های صدرای بوشهر در نشست تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: هفته آینده نشست تخصصی با حضور مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیاء، صدرا، استاندار و نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در تهران برای استفاده بیشتر از ظرفیت صدرا تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه به عنوان نهادی مستقیم و با مسئولیت در عرصه‌های مختلف است، گفت: هر کاری که به توانمندی و افزایش صدرای بوشهر لازم باشد مورد توجه قرار می‌گیرد چرا که این ظرفیت در توسعه و اقتصاد ملی نقش تأثیرگذاری دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تأکید بر سرمایه‌گذاری موقت دولت در صدرای بوشهر بیان کرد: باید سفارشاتی که این واحد صنعتی می‌تواند انجام دهد برای تقویت اشتغال‌زایی و تولید آن تسهیلات لازم فراهم شود و سفارشات در این حوزه به صدرای بوشهر سپرده شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.