تعویض مفصل لگن دوطرفه هم‌زمان بیماری DDH در آمل

0
اشتراک

تعویض مفصل لگن دوطرفه هم‌زمان بیماری DDH در آمل

‌به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، «محمدتقی رمضانی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عمل جراحی به مدت ۶ ساعت توسط دکتر «علی اسماعیل‌تبار» جراح و متخصص بیماری‌های استخوان و مفاصل و تیم جراحی با تجربه بر روی زن جوان ۳۲ ساله  بیمار مورد نظر انجام شد.

وی با اشاره به گزارش راهنمای سفر من به نقل از متخصص و جراح بیماری‌های استخوان و مفاصل، افزود: تعویض مفصل لگن دوطرفه همزمان بیماری DDH توسط متخصص این بیمارستان برای نخستین بار در مازندران انجام شد.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) آمل تصریح کرد:عمل تعویض مفصل لگن دو طرفه هم‌زمان برای بیماری در حال رشد DDH دی‌ولوپ‌منتال انجام شده که تغییر شکل‌های لگن در گذشته و کودکی آغاز شده و در آن مواردی همانند لگن دارای سر بزرگ، زاویه گردن به هم خورده، چرخش ران و کاسه وجود دارد.

رمضانی با بیان این‌که این تغییرات برای بیمار بسیار دردناک بوده و لگن و ران شکل طبیعی ندارد، خاطرنشان کرد: عمل جراحی در این مورد نسبت به تعویض مفصل‌های طبیعی مشکل‌تر است و این عمل با وجود حساسیت‌ها و سختی‌ها برای نخستین بار در بیمارستان امام خمینی(ره) آمل به صورت دو طرفه در هر دو پا انجام شد.

وی به رایج بودن جراحی تعویض لگن به صورت یک‌طرفه اشاره کرد وگفت:این عمل به صورت دو طرفه برای نخستین بار در شهرهای مجاور و دیگر شهرهای مازندران با تلاش دکتر «محمدتقی رمضانی» رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) آمل در این مجموعه درمانی انجام شد.

این مسئول با بیان این‌که «علی اسماعیل‌تبار» جراح و متخصص بیماری‌های استخوان و مفاصل از سال ۱۳۷۸ در خوزستان نخستین عمل تعویض مفصل را انجام داده است، اظهار کرد:  این جراح و متخصص آملی و بازنشسته نیرو هوایی بوده که در سال ۱۳۵۶ وارد دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۷۳ تخصص ارتوپدی را کسب کرده و مدت‌ها در خوزستان و دیگر مناطق کشور جراحی‌های زیادی کرده است.

رمضانی تصریح کرد: با توجه به این‌که بیمار جوان و در سن فعال قرار داشت جراحی دوطرفه تعویض مفصل به مراتب نیازمند توجه بیشتر بود و پروتز بیمار مخصوص با سر سرامیکی و پل وسط آن از نوع ویلینی جدیدترین تکنولوژی روز دنیا انتخاب شد تا با پروتز بدون سیمان انعطاف‌پذیری لازم انجام شده و سایش کمتر شود و با استخوان پروتز رشد می‌کند.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) آمل با بیان این‌که این بیمار در بارش برف گذشته دچار سرخوردگی شده و با توجه به قرار گرفتن پروتز از گذشته در کاسه مفصل شکستگی داشت، گفت: دکتر اسماعیل‌تبار بیمار دیگر را سه هفته قبل در یکی از بیمارستان‌های مازندران با تعویض مفصل مورد جراحی موفق قرار داد و عمل بسیار سنگینی را با کیج‌گذاری رقم زد.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.