راکد بودن فعالیت های ساختمانی، صنوف وابسته به آن را دچار رکود کرده است

0
اشتراک

راکد بودن فعالیت های ساختمانی، صنوف وابسته به آن را دچار رکود کرده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،حبیب الله بشارتی افزود: رونق بازار آهن به رونق بازار ساخت‌وساز و مسکن بستگی دارد و با کوچک‌ترین جرقه در بازار مسکن، بازار تولید آهن متحول خواهد شد.
وی تصریح کرد: بی‌رونقی فعالیت‌های عمرانی به‌ویژه در صنعت ساختمان به رکود بازار آهن دامن زده  و تولید آهن آلات با نبود حمایت از تولید ملی دچار رکود شده است .
رئیس اتحادیه آهن‌سازان استان تهران گفت: رکود بازار ساخت‌وساز و درمجموع فعالیت‌های عمرانی در شاخه ساختمان به بی‌رونقی کار صنف آهن‌سازان دامن زده و حدود ۱۴۰ رسته صنفی را که به طور مستقیم با ساختمان سازی ارتباط دارد، با رکود مواجه کرده است.
بشارتی افزود: بیکاری و از بین رفتن فرصت های شغلی ایجاد شده در صنعت ساختمان، بازار صنوف وابسته را دچار رکود کرده و لازم است دولت برای حفظ اشتغال موجود بکوشد و با ارائه تسهیلات حمایتی و بهبود کسب وکار زمینه را برای توسعه اشتغال پایدار مهیا کند. این در حالی است که اکنون در مورد صنوف تولیدی معکوس عمل شده و نه تنها کمکی نشده؛ بلکه دریافت مالیات های سنگین ، بیمه و عوارض ضربه شدیدی را به تولیدکنندگان وارد کرده است .
رئیس اتحادیه آهنسازان تهران تصریح کرد: اگر دولت قصد حمایت از تولید را دارد، در دریافت مالیات از تولیدکنندگان استثنا قائل شود و مبالغ کمتری مالیات بگیرد؛ همچنین کارگاه های تولیدی که کمتر از ۵  کارگر دارند را از پرداخت مالیات و عوارض معاف کند تا اشتغال قوت بگیرد.
بشارتی گفت: همچنین لازم است تسهیلات پرداختی به تولید با شرایط مطلوب در اختیار کارگاه های تولیدی قرار گیرد تا به این ترتیب علاوه بر حفظ و ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان به رونق اقتصادی کشور هم کمک شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.