نبرد سرمربیگری تیم ملی در لیگ برتر تکواندو

0
اشتراک

نبرد سرمربیگری تیم ملی در لیگ برتر تکواندو

نبرد سرمربیگری تیم ملی در لیگ برتر تکواندوبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ هفته اول و دوم دور برگشت لیگ برتر تکواندو فردا در حالی در خانه تکواندو فدراسیون برگزار می شود که مهمترین دیدار هفته بین تیم های مدعی قهرمانی، به نوعی جدال مربیان مدعی برای هدایت تیم ملی تکواندو هم محسوب می شود.
بعد از ناکامی تیم ملی در رقابت های جام جهانی و استعفای بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی تکواندو این روزها تکواندوی ایران در حال و هوای تشکیل شورای فنی، نظرات و تصمیم این شورا در انتخاب سرمربی جدید بسر می برد.
تیم دانشگاه آزاد اسلامی در نیم‌فصل اول عنوان قهرمانی لیگ را بدست آورد و پس از پایان مسابقات دور رفت، رقابت های لیگ با توجه به حضور تیم ملی در رقابت های گرندپری (جایزه بزرگ) و جام جهانی باکو با تعطیلی ۴۰ روزه همراه شد و فردا هشت تیم در ۲ هفته هشت مسابقه برگزار می کنند.
قدرت‌نمایی سرمربیان
در هفته نخست دور برگشت مسابقات، دانشگاه آزاد قهرمان نیم‌فصل اول رقابت ها به دیدار شهرداری ورامین تیم دوم جدول می رود. دانشجویان که فصل را خوب شروع کرده بودند با یک شوک ناگهانی در اواسط رقابت ها مواجه شدند. این تیم به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ امید عمیدی در تورنمنت امارات در سال گذشته نتوانست در ادامه مسابقات از تکواندوکار سنگین وزن خود استفاده کند. دانشگاه آزاد در تعطیلات نیم‌فصل هم نتوانست جایگزینی خوبی برای این وزن جذب کند و با همان بازیکنان قبلی تا پایان رقابت ها حاضر خواهد شد.
خلیفه در این خصوص معتقد است؛ “با توجه به جذب همه تکواندوکاران درجه یک در تیم های مختلف، بازیکن آزادی که مناسب تیم دانشگاه آزاد در سنگین وزن باشد را پیدا نکردیم.”
شاگردان سیدنعمت اله خلیفه تیم همیشه مدعی لیگ که با چهار قهرمانی در لیگ برتر پرافتخارترین محسوب می شوند، برخلاف چند سال قبل که روی سکوی نایب قهرمانی بوده اند، این بار عزم خود را برای کسب عنوان قهرمانی جزم کرده اند و در کنار آن خلیفه در مقابل پیام خانلرخانی سرمربی جوان و موفق تیم شهرداری ورامین هم قدرت نمایی خود را از لیگ برای کسب سرمربیگری تیم ملی نشان می دهند.
خلیفه اوایل امسال هدایت تیم ملی جوان ایران را در رقابت های قهرمانی آسیا برعهده داشت و توانست با کمک پیام خانلرخانی قهرمان آسیا شود.
در سوی دیگر میدان شهرداری ورامین با هدایت خانلرخانی که در سه سال گذشته سه بار پی در پی به عنوان قهرمانی در لیگ برتر رسیده است، نخستین بازی فصل مقابل دانشگاه آزاد را واگذار کرد و در ادامه نتوانست امتیازات لازم را برای صدرنشینی کسب کند. خانلرخانی برای این دیدار گفته است؛ “در دور برگشت نباید امتیازی از دست بدهیم چرا که وضعیت تیم دانشگاه بهتر از تیم ما است و اگر به دنبال سکوی قهرمانی هستیم باید به فکر جمع آوری امتیازات باشیم.”
در ادامه رقابت های این هفته لوازم خانگی کن با شهدای مدافع حرم ساری مبارزه می کند که با توجه به مصدومیت بهنام اسبقی ملی پوش تیم کن در رقابت های گرندپری، این بازیکن در مسابقات غیبت دارد.
همچنین یاسین پیشرو البرز با مجتمع فرهنگی ورزشی جوانه تهران مسابقه دارد که از فریبرز عسکری و یوسف کرمی سرمربی و مربی تیم یاسین پیشرو به عنوان دیگر گزینه های سرمربیگری در تیم ملی تکواندو نام برده می شود. هیئت تکواندو شمالشرق هم به دیدار تیم پاس قوامین می رود.
عسکری قبل از آغاز مسابقات از آمادگی تیمش در نیم فصل دوم و رضایتش از نتایج تیم یاسین پیشرو صحبت کرده است.
در هفته دوم دور برگشت، تیم شهدای ساری با جوانه، کن با پاس قوامین، دانشگاه آزاد با یاسین پیشرو و هیات شمال‌شرق با شهرداری ورامین مسابقه دارند.
انسیه بحری

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.