بیمارستان آیت ‌الله یثربی کاشان وزیر بهداشت افتتاح شد

0
اشتراک

بیمارستان آیت ‌الله یثربی کاشان وزیر بهداشت افتتاح شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در آئین افتتاح این طرح بهداشتی گفت: بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی با زیربنای ۱۱ هزار و ۳۳۳ مترمربع در زمینی به وسعت ۱۳ هزار و ۳۳۳ مترمربع در اراضی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از سوی موسسه عمران کاشان و با اعتباری افزون بر ۱۳۰ میلیارد ریال احداث شده و توسط موسسه محب سلامت با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال در حال تجهیز است.
محمد حسین اعرابی افزود: محب سلامت از موسسه های وابسته به هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی یادآوری کرد: این بیمارستان دارای بخش های درمانی، پاراکلینیکی و درمانگاه تخصصی و فوق و همچنین بخش های درمانی شامل آنکولوژی (رادیوتراپی، براکی تراپی و شیمی درمانی)، همودیالیز، اورژانس، مراقبت های ویژه، بستری مردان و زنان و اتاق عمل است.
وی گفت: بخش های پاراکلینیکی بیمارستان آیت الله یثربی نیز شامل آزمایشگاه، سنگ شکن، تصویر برداری و داروخانه و سایر بخش های جانبی است.
اعرابی افزود: این بیمارستان دارای ۱۱ درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی شامل داخلی، ریه، قلب، جراحی های عمومی، ترمیمی، چشم، زنان، کلیه، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، ارتوپدی و ارولوژی است.
آیت الله سید مهدی یثربی امام جمعه فقید کاشان بود که در سال ۱۳۸۵ دارفانی را وداع گفت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز به منظور افتتاح بیمارستان آیت الله یثربی وارد کاشان شد و سپس کاشان را به مقصد شهرستان اردستان ترک خواهد کرد تا از طرح های بهداشتی آن شهرستان سرکشی به عمل آورد.
۶ بیمارستان دولتی با یک هزار و ۴۳ تخت فعال و سه مرکز فوریت های پزشکی (اورژانس) دولتی در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل زیر نظارت دانشگاه علوم پزشکی کاشان به مردم این منطقه خدمات بهداشتی درمانی ارائه می دهند.
همچنین یک بیمارستان خصوصی و یک بیمارستان زیر پوشش تامین اجتماعی در منطقه کاشان فعالیت می کنند.
۷۴۰۸/۶۱۳۶ / ۶۰۲۲ * خبرنگار: یوسف صائب – انتشار دهنده : مسعود عمادی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.