“نقض برجام” نتیجه شتاب بیش از حد مسئولان بود

0
اشتراک

“نقض برجام” نتیجه شتاب بیش از حد مسئولان بود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام والمسلمین سقای بی‌ریا ‌‌‌در همایش اصول گرایی و نیروهای انقلابی که در مسجد موسی ابن جعفر (ع) شهر ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: در سال ۸۸ ملت ایران فتنه‌ای بزرگ را در هم پیچید و این یک درس بزرگ برای همگان و جهانیان است بنابراین همایش‌های مرتبط به این موضوع از این حیث مهم هستند.

وی افزود: اگر به تمامی کارها از مجرای ایمان وارد شویم به درجات عالی می‌رسیم و اگر کسی مؤمن باشد در هیچ یک از کارهایش سستی نمی‌کند و در نهایت دچار حزن و غم نمی‌شود و تمامی مومنان باید این ویژگی‌ها را سرلوحه زندگی خود قرار دهند تا در نهایت پیروز باشند.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) با اشاره به خطبه ۱۰۶ نهج البلاغه گفت: مسلمانان دو وظیفه برعهده دارند و نخستین وظیفه یاری‌کردن حق و تنها نگذاشتن آن است و از این وظیفه به این نتیجه می‌توان رسید که وظیفه قیام بر گردن ماست تا بتوانیم از حق دفاع کنیم.

وی افزود: دومین وظیفه سست‌کردن باطل است و تمامی مسلمانان باید در این راه کوشا باشند و از هیچ تلاشی دریغ نکنند و در کناره دفاع از حق باید این وظیفه نیز باشد و اگر فردی یا ملتی در این وظایف سستی نکند هیچ دولت یا فردی نمی‌تواند بر آنان تسلط پیدا کند.

سقای بی ریا بیان کرد: اگر سستی رخ دهد دشمنان و مخالفان نسبت به مردم و کشور چشم طمع خواهند داشت و باید در این راه توحید را سرلوحه اعمال خود قرار دهیم و به تمامی اوامر امام(ره) و مقام معظم رهبری لبیک گوییم.

وی با اشاره به روایتی از امام حسین(ع) تصریح کرد: ظلم بر سه قسم است، ظلمی که بخشیده می‌شود، ظلمی که بخشیده نمی‌شود و ظلمی که ترک نمی‌شود و شرک به خداوند از جمله گناهانی است که بخشیده نمی‌شود و در پی آن عدم اطاعت از رهبری نیز بخشیده نمی‌شود.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) افزود: آمریکا در تمامی مراحل در مقابل ایران شکست‌پذیر بوده است و در موضوع برجام نیز شکست می‌خورد و از جمله مهم‌ترین شکست‌های این دولت می‌توان به پیروزی انقلاب اسلامی ایران و فرارکردن شاه از ایران اشاره کرد که مردم ایران با رهبری امام خمینی (ره) توانستند پیروز نهایی شوند.

وی تصریح کرد: در سوریه تمامی نیروهای داعشی از طرف دولت‌های غربی حمایت می‌شوند و از لحاظ تمامی تجهیزات جنگی، خوراک، پوشاک و دیگر امکانات از سوی آمریکا و استکبار تغذیه می‌شوند.

سقای بی‌ریا گفت: در موضوع برجام علی‌رغم تاکیدهای بسیار مقام معظم رهبری بر عدم اعتماد به سران آمریکا، دولت‌مردان با این کشور دست پیمان دادند و در نهایت با شکست روبه‌رو شدند؛ نقض برجام نتیجه شتاب بیش از حد مسئولان بود و عواقب این کار توسط مقام معظم رهبری به تمامی مسئولان گوشزد شده بود. تکیه نظام جمهوری اسلامی ایران بر مردم است و بدون حضور مردم مشکلات سامان نمی‌یابند.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) تصریح کرد: امید ایران اسلامی به ولایت‌مداران است و همگان ثابت کرده‌اند که در راه ولایت و اسلام گام بر می‌دارند و با تکیه بر آموزه‌های دینی این راه توسط جوانان انقلابی و اسلامی ادامه دارد و مومنان عالی‌ترین افراد هستند و باید به خاطر این ایمان و بصیرت مردم ایران اسلامی هزاران بار در شبانه روز سجده شکر به‌جای آوریم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.