فرماندار:مجمتع فرهنگی هنری در کلیبر ایجاد می شود

0
اشتراک

فرماندار:مجمتع فرهنگی هنری در کلیبر ایجاد می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری کلیبر، رسول خدابخش در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی این شهرستان با بیان این که در ۶ ماه اول امسال بیش از ۸۰۰ هزار گردشگر از داشته های گردشگری اعم از تاریخی و طبیعی این شهرستان دیدن کردند، خاطرنشان کرد: تعداد گردشگرانی که در طول سال به کلیبر سفر می کنند، چند ۱۰ برابر جمعیت بومی بوده و در فصول گردشگری تنوع فرهنگی گسترده ای در این شهرستان ایجاد می کنند.
وی اظهارکرد: برای مدیریت این فضای متنوع نیازمند برنامه ریزی دقیق و جامع هستیم.
خدابخش با تأکید بر این که «محیط زیست، آثار تاریخی، سنت های اجتماعی، فرهنگ غنی و ادبیات بومی و بسیاری از شاخصه های اجتماعی و فرهنگی شهرستان متأثر از تنوع فرهنگی ناشی از توسعه گردشگری است»، ادامه داد: برای حفظ همه این سرمایه های اجتماعی و تاریخی، سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی، اجتناب ناپذیر است.
وی توجه به سلامت جسمی و روحی شهروندان را از سیاست های مهم دولت دانست و افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، ورزش جوانان، بانوان و ورزش همگانی با هدف حفظ و ارتقای سلامت شهروندان و تقویت نشاط اجتماعی مورد توجه ویژه قرار دارد.
خدابخش در ادامه با اشاره به تجربه موفق برگزاری جشنواره فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر، با تأکید بر استفاده از تجربیات دوره ی اول این جشنواره، از تماس های زیاد فعالان بخش خصوصی استانی و ملی و اعلام حضور و پشتیبانی مالی برای برگزاری دومین دوره ی این جشنواره خبر داد.
در ادامه ی این نشست، معاون هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی نیز با اعلام خبر آغاز به کار رسمی دبیرخانه ی جشنواره ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر، از فرهنگ به عنوان اثرگذارترین عنصر در کاهش مسایل و آسیب های اجتماعی یاد کرد.
علی محرمی گفت: زبان هنر به عنوان گویاترین و همه فهم ترین زبان برای بیان فرهنگ در خدمت حفظ آداب و سنت های اجتماعی و ارزش های والای فرهنگی نظیر مسؤولیت پذیری، ایثار، شهادت، عدالت خواهی و میهن دوستی است.
وی با بیان اینکه زیرساخت های اقتصادی و سیاسی، اجتماعی هر جامعه ای بر پایه ی فرهنگ آن جامعه بنا می شود، گفت: فرهنگ در رأس همه ی عناصر توسعه قرار دارد و با توجه به همین نکته ی مهم، اهمیت سیاستگذاری در حوزه ی فرهنگ مشخص می شود.
محرمی گفت: هنر نیز به عنوان زبان ابراز و ترویج آن اهمیت به سزایی می یابد.
وی برگزاری یکمین دوره ی جشنواره ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر را موفق و بدون نقص ارزیابی کرد و گفت: برای استمرار و پویایی این جشنواره که در نوع خود در سراسر کشور بی نظیر است، برنامه ریزی خوبی شده و با توجه به همت شهرستانی برای تداوم برگزاری آن و وجود حمایت های ملی و استانی امیدواریم دوره های آتی این جشنواره در سطوح ملی و بین المللی و با کیفیت بسیار بالاتری برگزار شود.
در پایان این نشست از فعالان و مجریان نخستین دوره جشنواره ی فیلم کوتاه کلیبر تجلیل شد.
خبرنگار: پرویز انصاری** انتشار دهنده:محمد رستگار
۳۰۷۱/۶۱۸۳

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.