اردبیل قهرمان مسابقات تیراندازی کشور شد

0
اشتراک

اردبیل قهرمان مسابقات تیراندازی کشور شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، سلمان منصوری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: برای دوّمین سال متوالی در بخش ریکرو مسابقات لیگ برتر به عنوان قهرمانی کشور دست یافتیم و موفق به کسب یک افتخار بزرگ و بی‌سابقه در بخش انفرادی و گروهی مسابقات تیراندازی شدیم.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل رسیدن به این موفقیت نبود حاشیه و پایبندی به قوانین توسط مربیان و ورزشکاران است و تمام ورزشکاران قبل از شروع فعالیت در این رشته ورزشی منشور اخلاقی هیأت را امضا کرده و پایبندی خود را نسبت به رعایت موارد قانونی اعلام می‌کنند.

منصوری گفت: اوّلین اقدامی که بعد از شروع فعالیت هیأت تیراندازی با کمان انجام گرفت، تأمین تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای ۱۰شهرستان استان بود و در ادامه کلاس‌های مختلف آموزشی برای آموزش لازم قوانین و مباحث فنی به مربیان و ورزشکاران برگزار شد و در این مدّت تمام تلاش خود را برای استفاده از ظرفیت و استعداد کمیته‌های فنی از شهرستان‌های مختلف استان به کار گرفتیم.

منصوری از برقراری تعامل مناسب با نهادهای دولتی و غیردولتی در استان خبر داد و گفت: با تعامل ایجاد شده با اداره آموزش‌ و پرورش ۱۳۵ دانش‌آموز دختر و پسر جهت استعدادیابی و حضور در تمرینات تیراندازی با کمان حاضر شدند که از این تعداد ۲۵ دانش‌آموز مستعد شناسایی شد و در آینده نه‌چندان دور تبدیل به ورزشکاران حرفه‌ای کشور خواهند شد.

وی گفت: سرمربی تیم ملی تیراندازی با کمان کشور که از کشور کره‌جنوبی می‌باشد، در ماه‌های آینده به استان اردبیل سفر خواهد کرد و احتمال این که از بین نوجوانان و ورزشکاران استان برخی از بازیکنان را انتخاب کرده و به تیم ملی دعوت کنند وجود دارد.

 رئیس هیأت تیراندازی با کمان استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰۰ ورزشکار سازمان‌یافته در استان اردبیل مشغول به فعالیت هستند که آموزش‌های مقدماتی و تکمیلی تیراندازی را گذرانده و توانایی حضور در مسابقات مختلف را دارند.

منصوری افزود: هیأت تیراندازی با کمان استان اردبیل در بخش ریکرو بسیار فعال بوده و از جایگاه مناسبی در سطح کشور برخوردار است ولی در بخش کامپاند جایگاهی نداریم و امیدوار هستیم که در آینده در بخش تیراندازی با کمان بخش کامپاند جایگاه مناسبی در سطح ملی کسب نماییم.

وی گفت: در حال حاضر ده هیأت تیراندازی از شهرستان‌های مختلف استان در حال فعالیت هستند و شهرهای پارس‌آباد، مشکین‌شهر و خلخال جزو فعال‌ترین هیأت‌های ورزشی استان هستند.

منصوری اضافه کرد: نیمه اول سال آینده میزبانی مسابقات کشوری تیراندازی با کمان در استان اردبیل خواهد بود و اردوی تیم ملی تیراندازی کشور نیز از اوایل سال‌ آینده در اردبیل برگزار می‌شود.‌

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.