هیچ‌گونه مورد مشکوک به بیماری سرخک در رامهرمز گزارش نشده است

0
اشتراک

هیچ‌گونه مورد مشکوک به بیماری سرخک در رامهرمز گزارش نشده است

 عطاالله شیرالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رامهرمز اظهار کرد: در حال حاضر هیچ‌گونه مورد مشکوک به بیماری سرخک در سطح شهرستان گزارش نشده است و مردم به شایعات توجه نکنند.

وی ادامه داد: سیستم بهداشت و درمان شهرستان در این زمینه کاملاً آماده و هماهنگی لازم با کلیه مراکز درمانی دولتی و خصوصی در راستای کشف و گزارش موارد مشکوک بیماری انجام داده است و حساسیت لازم ایجادشده است.

 رئیس مرکز بهداشت رامهرمز تصریح کرد: جای هیچ‌گونه نگرانی برای شهروندان وجود ندارد و توصیه ما به مردم این است که نسبت به واکسیناسیون به‌موقع و منظم کودکان خود توجه کنند و در صورت بروز هرگونه ناخوشی خصوصاً تب توأم با خارش به پزشک خانواده خود مراجعه کنند.

وی افزود: واکسیناسیون در کشور ما برای پیشگیری از بیماری دو نوبت واکسن (MMR) که شامل سرخک سرخجه و اوریون می‌باشد در ۱۲ ماهگی و ۱۸ ماهگی به کودکان تزریق می‌شود.

 شیرالی تأکید کرد: با تزریق دو نوبت واکسن معمولاً ایمنی مادام‌العمری ایجاد می‌شود ولی بااین‌حال در صورت بروز اپیدمی بیماری در منطقه‌ای مجدداً اقدام به واکسیناسیون دسته‌جمعی گروه سنی در معرض خطر می‌شود.

وی در پایان گفت: عامل سرخک نوعی ویروس است و بسیار حساس و ناپایدار است که نسبت به نور شدید و خشک شدن حساس می‌باشد ولی بااین‌وجود می‌تواند در هوای مرطوب چندین ساعت در هوا زنده بماند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.