ضد پزشک نیستم/دلم برای مردم می سوزد

0
اشتراک

ضد پزشک نیستم/دلم برای مردم می سوزد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، مسعود پزشکیان در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پس از اظهارات بهروز بنیادی نماینده کاشمر در این مورد که دکتر پزشکیان ضد پزشک است در تذکری گفت: چرا می گویید من ضد پزشک هستم، حرف هایی را که می زنم بر اساس منافع شخصی نیست و اگر قرار بود منافع خود را ببینم برایم بهتر بود. دوستانی که فکر می کنند مشکل پزشکان با کار در چند جا حل می شود اشتباه می کنند و مطمئن باشند خلاف آن چه می خواهند بدست می آورند.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: عرض من این است که به جای از بین بردن یک ساختار درست، بیاییم یک یا دو درصد پزشک خلافکار را عزل کنیم تا ۹۰ درصد پزشکان درستکار آبرویشان نرود.

نائب رئیس مجلس اظهار داشت: سئوال این است پزشکی که در بیمارستان بیماران را ویزیت نمی کند و بیمار را مجبور می کند به مطب بیاید باید برخورد شود یا ساختار را تغییر بدهیم؟ و پاسخ این است که باید قانونی بنویسیم که همه به وظیفه خود به درستی عمل کنیم و اگر پزشکان متعهدند در بیمارستان مریض را ویزیت کنند این کار را انجام دهند.

پزشکیان گفت: کسی هم که انتخاب می کند بیرون از سیستم دولتی ویزیت کند هم کار خود را انجام دهد باید ببینیم کشور های بزرگ و توسعه یافته چه می کنند و بر اساس الگوی موفق آن ها عمل کنیم نه اینکه به یکدیگر نسبت هایی دهیم که مثلا فلانی با پزشک مخالف است و یا به دنبال موضوعات دیگر است.

وی ادامه داد:گناه من در این جریان این است که دلم برای مردم می سوزد. من می دانم در بیمارستان های مختلف مردم چه رنجی می کشند و به خاطر همین موضوع راه حل را بهتر از خیلی از دوستانی که خارج از این جریان بودم می دانم؛ معتقدم اگر پزشک نبود، سلامت نبود و قطعا پزشکان درستکاری وجود دارند که با یک تا دو میلیون کار می کنند و یا ۲۴ ساعته در بیمارستان کار می کنند باید کاری کنیم که در یک سیستم و نظام سلامت پزشکانی که درست کار می کنند قدرشان دانسته شود.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، این تذکر در جریان بررسی بندی از لایحه برنامه مطرح شد که در صورت تصویب نهایی آن کلیه پزشکان که در استخدام دستگاه های اجرایی هستند مجاز به فعالیت پزشکی در سایر مراکز آموزشی، درمانی و بیمارستانی نیستند.

نایب رئیس مجلس در نوبت صبح مجلس نیز در مخالفت با پیشنهادی گفته بود: پزشکان باید در یک محل کار کنند و حق ندارند دو جا کار کنند. ما از جناح خود دفاع نمی کنیم بلکه از حق دفاع می کنیم.حق این نیست که اجازه دهیم هر کسی هر جایی دلش خواست کار کند و جوابگوی کسی نباشد.ساختار ما موجب شده که جوابگویی وجود نداشته باشد،؛ به اسم محرومان ولی به کام گردن کلفتان قانون ننویسیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.