افزایش زیرساخت‌های گردشگری در مرودشت

0
اشتراک

افزایش زیرساخت‌های گردشگری در مرودشت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از مرودشت، سید مختار امیری صبح امروز در نشست کارگروه ستاد تسهیلات سفر این شهرستان که با حضور اعضا و در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد با اشاره به افزایش چشمگیر سفر گردشگران خارجی به مرودشت اظهار کرد: این تعداد گردشگر، مشاغل جدید و متعددی ایجاد کرده و درآمد افراد مرتبط مانند راهنمایان تورهای گردشگری را به میزان بالایی افزایش داده است.

وی ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی مرودشت را از جمله عوامل افزایش تعداد گردشگران داخلی و خارجی عنوان و خواستار افزایش زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان شد و گفت: مسئله کمبود اقامتگاه علاوه بر دعوت از سرمایه‌گذاران، از طریق اعطای تسهیلات بوم‌گردی و ترغیب افراد به احداث اقامتگاه‌های روستایی نیز به‌ طور جدی پیگیری کرده‌ایم و تاکنون با استقبال خوبی از این طرح مواجه بوده‌ایم.

جانشین رئیس ستاد تسهیلات سفر شهرستان مرودشت افزود: از مسؤولان، سازمان‌های مردم‌نهاد و افرادی که دغدغه رونق گردشگری و اقتصادی مرودشت را دارند درخواست داریم راهکارها و پیشنهاد‌های خود را برای بهبود وضعیت گردشگری این شهرستان ارائه کنند.

امیری به مشکلات پیش روی تفرجگاه بهشت گمشده اشاره کرد و گفت: زمانی که شهرداری کامفیروز متولی این منطقه بود شاهد ساماندهی مناسب این منطقه زیبای گردشگری بودیم اما از زمانی که سازمان حفاظت محیط‌زیست مسؤولیت آن را برعهده گرفته است با بی‌نظمی‌ها و آشفتگی‌هایی در این تفرجگاه مواجه شده‌ایم.

امیری با تقدیر از زحمات اداره‌ها و نهادهای این شهرستان گفت: در ایام نوروز ۹۵، با تلاش شبانه‌روزی ادارات عضو ستاد تسهیلات سفر، شرایط مناسبی در مناطق گردشگری مرودشت حاکم بود که رضایت گردشگران داخلی و خارجی را در پی داشت.

در ادامه بهمن مردانه مسؤول گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مرودشت نیز با اشاره به آثار تاریخی شاخص این شهرستان و اهمیت جهانی این اماکن و درآمد بسیار بالای آن‌ها گفت: باید در تمام فصول سال و به‌ویژه ایام نوروز خدمات ارزنده‌ای به‌ویژه در بخش اسکان به گردشگران ارائه کنیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.