باز هم تنها شهرک صنعتی دلفان فراموش شد!

0
اشتراک

باز هم تنها شهرک صنعتی دلفان فراموش شد!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از دلفان امروز؛  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفری یک روزه از ۷ شهرک صنعتی، یک منطقه ویژه اقتصادی و ۴ واحد صنعتی استان دیدار کرد.

این خبر که چند روزی بیشتر از وقوع آن نمی گذرد ذهن هر دلفانی را به خود مشغول واین سوال را ایجاد می کند که چرا بازهم دلفان فراموش شد؟؟؟

هر چند درآستانه انتخابات انجام برخی سفرهای تشریفاتی برای مسئولان امری معمول و متداول است اما باید پرسید مگر شهرستان دلفان هم صاحب یک شهرک صنعتی نیست که اتفاقا بیشترین مشکلات از نظر تعطیلی و راکد بودن واحدهای صنعتی تعطیلی و راکد بودن واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی استان مربوط به همین شهرک صنعتی علیمیرزایی است؟(از۲۶ کارخانه ساخته شده درشهرک صنعتی علیمیرزایی تنها ۵ واحد نیمه فعال است وبقیه تعطیل هستند)).

پس چرا متولی اصلی بخش صنعت کشور حتی افتخار نمی دهد یک بازدید تشریفاتی هم از این شهرک فراموش شده به عمل آورد؟؟

مگر نه این است که دلفان در بین شهرستانهای استان بالاترین نرخ بیکاری رادارد؟ مگر غیر از این است که دلفان بر اساس آمار رسمی۱۱۰۰۰ نفر(یازده هزار)تحصیل کرده بیکار دارد؟

مگر نه اینست که شهرستان دلفان یکی از ۱۰ شهرستان امن کشور است،مگر غیر از اینست که بیشتر میزان اشتغال کشور در بخش صنعت است؟ پس چرا دلفان این بار هم مورد بی مهری قرار گرفت؟ چرا دریغ شد از یک بازدیدتشریفاتی؟ به راستی چرا؟آیاکوتاهی مسئولان،استاندار،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،فرماندار وسایر دست اندرکاران باعث شده تا دلفان متاسفانه بازهم مورد بی مهری قرار گیرد وبرای مهمترین سایت ایجاد اشتغال در این شهرستان چاره اندیشی نشود یا اینکه مطالبه گر نبودن مردم ویاموارد دیگر………

البته اگربه سخنان چند وقت پیش آقای علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی کشور در گفتگو بابرنامه تیتر امشب شبکه خبر دقت کنیم متوجه علت بی توجهی به شهرک صنعتی علیمیرزایی دلفان خواهیم شد.جهت اطلاع عین سخنان این مقام مسئول را باز نشر می کنم.

" بر اساس آمار بانک مرکزی، و سامانه بهین یاب ۵۷ هزار و ۲۹۸ نفر برای استفاده از طرح اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان به واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۴۵ هزار و ۲۶۰ بنگاه تولیدی یا تسهیلات گرفته یا درحال دریافت تسهیلات طرح رفع موانع تولید هستندوی گفت: تا کنون در قالب کمک به واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل به ۱۱ هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی تسهیلات پرداخت شده است."

با کمال تاسف بایدگفت،سهم شهرستان دلفان وشهرک صنعتی فراموش شده اش با ظرفیت ایجاد ۳۰۰۰فرصت شغلی به صورت مستقیم وغیر مستقیم از این تسهیلات پرداختی هیچ است و علت بازدید نکردن معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت نیز همین مسئله است، چرا که در واقع می توان گفت و نتیجه گرفت برنامه عملیاتی برای فعال کردن این ظرفیت صنعتی وجود ندارد.

در پایان ضمن احترام برای همه مسئولان ارشد کشور که تا کنون به دلائل مختلف به دلفان سفر کرده اند(وزیر محترم تعاون،کار ورفاه اجتماعی ومعاون ایشون،وزیر محترم ارتباطات وفناوری اطلاعات و…..) باید از مسئولان شهرستان بخصوص نماینده  محترم  مردم این شهرستان در مجلس، استاندار محترم و فرماندار بزرگوار سوال کرد که انتظار هم هست پاسخگوی افکار عمومی باشند اولا دستاورد مهم سفرهای قبلی در بخش اشتغال و….. چی بوده و چرا یکی از اصلی ترین متولیان بخش صنعت کشور در سفر به لرستان، شهرستان دلفان را فراموش می کند؟

راستی هدف از برگزاری شورای اشتغال وکارگروه استانی اقتصاد مقاومتی دردلفان چی بود ونتیجه ملموس وعینی آن چه بود؟

چرا برای فعال کردن این ظرفیت وسرمایه گذاری عظیمی که در شهرستان اتفاق افتاده وهمه زیر ساختهای آن مهیاست وتنها اندکی همت می طلبد، اقدامی صورت نمی گیرد وبه جای انجام این کار که درسریعترین زمان ممکن شدنی هست آستین ها را بالا نمی زنیم ودر عوض دنبال کارهای دیگرووعده هایی که امکان تحقق آنها  درکوتاه مدت مشخص نیست ازجمله ثبت نام مردم برای استخدام در گارگاه خیاطی،گاوداری و…. هستیم.

مسئولان عزیر وبزرگوار استانی وشهرستانی شما را به خدا قسم می دهم تا دیر نشده برای حل مشکل اشتغال مردم دیار دلفان دلسوزانه،صادقانه وسریعتر کاری بکنید.

*علی مرادی کاکاوندی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.