بعد از بد عهدی غرب در برجام شعار تعامل با آمریکا در تاریخ دفن شد/عده ای می خواهند با علم کردن اعتصاب غذای دروغین یک مجرم امنیتی مردم را فریب دهند

0
اشتراک

بعد از بد عهدی غرب در برجام شعار تعامل با آمریکا در تاریخ دفن شد/عده ای می خواهند با علم کردن اعتصاب غذای دروغین یک مجرم امنیتی مردم را فریب دهند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از «دانشجویان بیدار»یاسر فرهادی دبیر شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی می گوید: در مسئله برجام وعده های بسیاری داده شد،دولت تقریبا تمام مشکلات اقتصادی کشور را گره زد به تحریم ها و تنها راه حل برون رفت از مشکلات را مذاکره با غرب دانست و وعده کرد که رونق اقتصادی نتیجه برجام خواهد بود

هرچند رهبر معظم انقلاب بارها تذکر دادند که: من به مذاکرات خوشبین نیستم،آمریکا بدعهدی خواهد کرد، اما جلوی دولت را نمیگیرم و این مذاکرات تجربه بزرگی خواهد شد.

یاسر فرهادی در گفتگو با دانشجویان بیدار در مورد مسائل مختلف این روزهای کشور پاسخ داد:

در آستانه ی اولین سالگرد تصویب برجام  در مورد صحبت ها و وعده های رئیس جمهور در قبل از توافق و اتفاق های بعد از برجام نظر شما چیست؟

در مسئله برجام خب وعده های بسیاری داده شد،دولت تقریبا تمام مشکلات اقتصادی کشور را گره زد به تحریم ها و تنها راه حل برون رفت را مذاکره با غرب دانست و وعده کرد که رونق اقتصادی نتیجه برجام خواهد بود.

هرچند رهبر معظم انقلاب بارها تذکر دادند که: من به مذاکرات خوشبین نیستم،آمریکا بدعهدی خواهد کرد، اما جلوی دولت را نمیگیرم و این مذاکرات تجربه بزرگی خواهد شد.

در حوزه های تخصصی و جزئی برجام نیز منتقدین، ضعف های ساختاری برجام را گوشزد می کردند، اما دولت کار خودش را کرد،مسئولین دولتی مثل رئیس بانک مرکزی،رئیس سازمان اتمی،خود وزیر خارجه و حتی رئیس جمهور نیز به نقض عهدهای آشکار آمریکا اعتراف کرده اند

آخرین مورد آن هم تمدید تحریم های ۱۰ ساله ایسا بود،تعهداتی که ما در برجام قرار بود انجام دهیم،همه انجام شد اما متاسفانه آمریکا طبق معمول هیچ کدام از تعهدات خودش را انجام نداد.

اما برجام یک فایده داشت، و آن تجربه بزرگی بود که حاصل شد، تجربه ای که برای مردم ثابت کرد اعتماد به آمریکا نتیجه اش جز خسارت نیست،البته هستند هنوز هم عده ای از مسئولین و سیاسیون که عبرت نگرفته و از برجام دفاع می کنند.

تجربه برجام بر جان مردم نشست و شعار تعامل با آمریکا را در تاریخ دفن کرد.

نظر شما در مورد ارسال نامه ی ۳۰ تن از ضد انقلاب که در خواست تمدید تحریم های ایران را داشتند چیست؟

قدر مسلم این حرکت وطن فروشی است، انتظاری جز این نیست، از کسانی که در شبکه های انگلیسی و آمریکایی علیه کشورشان حرف می زنند.

البته این نوع وطن فروشی سابقه هم دارد، در سال ۸۸ نیز آقای مهدی هاشمی به دوستانش در آمریکا سپرده بود که راهی برای افزایش تحریم علیه ایران پیدا کنند،اینها کاسبان تحریم اند نه منتقدینی که برای این کشور دلسوزی می کردند.

هرچند این سی نفر آنقدر مهم هم نیستند که بخواهم توضیح بیشتر از این بدهم،مردم این وطن فروشان را بخوبی می شناسند.

چند روزی است مسئله ی زاغه نشینی در بجنورد مطرح شده است نظر شما در این مورد چیست؟

متاسفانه یکی از ارمغان های نگاه توسعه طلبانه برخی مسئولان در طول سال های بعد از انقلاب که در قوای مجریه و مقننه حاکم بودند، افزایش فقر و فاصله طبقاتی و بزرگ شدن حاشیه شهرهاست،در برخی از شهرها حاشیه شهر بزرگ تر از خود شهر شده متاسفانه.

امروز از طرف دولت و مجلس حرکتی مثبتی در زمینه فقرا ندیدیم، البته اقداماتی شده، اما کار ویژه ای نمی شود و مطالبه ما از بزرگواران این است که رسیدگی جدی انجام شود که ما شاهد گورخوابی نباشیم.

عدالت اجتماعی و کرامت انسانی از اهداف و آرمان های انقلاب اند، گورخوابی با کدام یک سازگار است؟ چرا باید وضعیت این هم وطنان به این گونه باشد؟

کسانی که مدعی انقلابی بودن هستند، کاش در عمل هم نگاهی به آرمانهای انقلاب و امام بیاندازند.

این مشکل در بجنورد هم به شدت احساس می شود، دوستان ما در بسیج دانشجویی در برخی مناطق آغاز به کار کرده اند و وظیفه خود در خدمت به مستضعفین که به فرموده امام راحل صاحبان اصلی کشور و ولی نعمتان ما هستند را انجام می دهند، اما  مسئولین استانی هم به عنوان یک کار ویژه ورود پیدا کنند، حداقل بازدیدهایی داشته باشند تا عمق مشکلات این عزیزان را بفهمند و ان شاالله اقدامی هم صورت بگیرد.

عده ای موج رسانه ای را برای آزادی دو تن از محکومین امنیتی کشور به راه انداختن در این مورد هم توضیح بدهید؟

چند هفته پیش در جمعی بودم، بحثی پیرامون حواشی لغو کنسرت و موضع گیری رئیس جمهور شد،نکته ای در باب چرایی چنین حاشیه سازی ها و منتشر کردن برخی شایعات خدمت آن جمع تذکر دادم،ببینید برخی جریانات سیاسی و برخی مسئولان در زمانی که وقت پاسخ گویی به مردم فرا می رسد و یا ایامی است نزدیک به انتخابات… شروع می کنند به سوژه کردن برخی مسائل دست چندم اما با پوشش مباحثی مثل آزادی و غیره و حتی انتشار برخی از شایعات باز هم با پوشش دفاع از آزادی بیان و…

چند نمونه هم ذکر می کنم:

جنجال لغو یک کنسرت نامناسب در مشهد، بطوری که مسئله مهم دکتر روحانی می شود و موضع می گیرد.

جنجال لغو سخنرانی علی مطهری و مواضع جنجالی رئیس جمهور و تعدادی از نمایندگان.

بعد خدمت دوستان عرض کردیم:شما از امروز تا انتخابات هر هفته و یا هر دوهفته شاهد یک پرونده جدید حاشیه سازی و شایعه سازی خواهید بود.

و حالا پیش بینی ما درست از آب درآمده…چرا که بعد از آن، ماجرای محمود صادقی نماینده تهران پیش آمد که همزمان با پیگیری حقوق های نجومی توسط قوه قضاییه بود.

و اکنون پروژه جدید:اعتصاب دروغین آرش صادقی که یک مجرم امنیتی است دست مایه برخی دوستان شده تا مردم را فریب دهند.

کسی که هر جرمش خیانت به کشور و وطن فروشی است، چه دلیلی دارد که عده ای اعتصاب غذای دروغین او را علم شیطان کرده اند و جنجال آفرینی می کنند؟

اینها مدافع چه چیزی اند؟مشخص است که این اعمال کاملا سیاسی است، اما مردم آگاه اند و فریب این بازی ها را نخواهند خورد.

 

انتهای خبر/

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.