موردی از آنفولانزای حاد پرندگان در زنجان مشاهده نشده است

0
اشتراک

موردی از آنفولانزای حاد پرندگان در زنجان مشاهده نشده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، محمد سعید بهرامی امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان زنجان اظهار داشت: موارد محدودی از آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تعدادی از استانهای کشور از آذر ماه به تأیید سازمان دامپزشکی رسیده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر پرندگان مهاجر سبب انتشار این بیماری شدند، ابراز کرد: مرغ تخم‌گذار و مادر و نیز تعدادی از طیور روستایی در برخی از استانهای کشور به این بیماری مبتلا شدند که اقدامات لازم برای معدوم‌سازی آنها انجام شده است.

رئیس دامپزشکی شهرستان زنجان تصریح کرد: از سال ۸۵ تاکنون آنفولانزای فوق حاد پرندگان در زنجان مشاهده نشده و از لحاظ شیوع این بیماری پاک بوده ضمن اینکه اقدامات پیشگرانه و پایش طیور نیز انجام می‌شود.

وی در مورد عرضه طیور زنده توسط شهروندان هشدار داد و گفت: احتمال شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان لزوم اقدام برای تعطیلی بازارچه فروش پرندگان در خیابان خیام زنجان را دو چندان می‌کند.

بهرامی به گشت مشترک دامپزشکی با اداره محیط زیست اشاره کرد و گفت: از محل زیست پرندگان مهاجر بازدید و نمونه‌برداری انجام گرفته و مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

وی با اشاره به تشدید نظارت بهداشتی در کشتارگاههای طیور و قرنطینه آنها بیان کرد: مرغ و بوقلمون‌هایی که از استانهای دیگر به ویژه در نزدیکی کانون‌های آلوده وارد زنجان می‌شود مورد بازرسی دقیق قرار می‌گیرند.

رئیس دامپزشکی شهرستان زنجان با تأکید بر پایش و مراقبت فعال و غیرفعال مرغداری‌های صنعتی و زینتی و ترویج پیشگیری از بروز بیماری در بین مرغداران ابراز کرد: با استقرار سیستم یکپارچه قرنطینه امکان پیگیری محموله‌های وارده به استان فراهم شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.