توجه به قنات قصبه گناباد برای توسعه گردشگری منطقه ای ضروری است

0
اشتراک

توجه به قنات قصبه گناباد برای توسعه گردشگری منطقه ای ضروری است

به گزارش ایرنا علیرضا رشیدیان روز چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از طرحهای تولیدی و اقتصادی گناباد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ثبت جهانی قنات قصبه در فهرست آثار جهانی زمینه مناسبی برای توسعه گردشگری منطقه ای فراهم کرده است.
وی ادامه داد: یکی از محورهای مهم مشخص شده بعد از نامگذاری مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ ، بهره گیری از ظرفیتهای گردشگری شهرستانها برای افزایش ۳۰ درصدی گردشگری مذهبی و حلال در خراسان رضوی است که قنات قصبه گناباد با توجه به قدمت تاریخی و فرهنگی خود نقش تعیین کننده ای در این زمینه دارد.
رشیدیان با یادآوری ایجاد بالغ بر ۱۲۱ هزار شغل در یک سال گذشته در خراسان رضوی گفت: این استان از این نظر بعد از تهران دومین استان کشور است.
وی گفت: گناباد با وجود ظرفیتهای اقتصادی زیاد به دلیل مشکلاتی از جمله نبود دفتر ارزیابی گمرکی تاکنون نتوانسته بود به نحو مطلوب در راستای اهداف اقتصاد مقاومتتی گامهای موثر بردارد که با راه اندازی این دفتر، این مسیر هموار شد.
رشیدیان با اشاره به مذاکرات با وزیر راه و شهرسازی برای بهره گیری از تسهیلات و سرعت بخشی احداث فرودگاه گناباد گفت: با توجه به ظرفیتهای اقتصادی و فرهنگی و دانشگاهی گناباد راه اندازی فرودگاه نقش بسیار مهمی در توسعه این منطقه دارد.
استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به خسارتهای سرمای اخیر به بخش کساورزی این استان، اقدامات خوبی با تعامل بانکها و بیمه محصولات کشاورزی استان برای حمایت از کشاورزان خسارت دیده در دست انجام است.
با حضور استاندار خراسان رضوی و هیات همراه بهره برداری از چهار طرح تولیدی و اقتصادی در شهرک صنعتی گناباد آغاز شد.
در چهلمین کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو در شهر استانبول ترکیه، قنات قصبه گناباد از خراسان رضوی به همراه قنات های بلده خراسان جنوبی، زارچ و حسن آباد مشیر مهریز در یزد، جوپار کرمان، اکبرآباد و قاسم آباد بروات و ابراهیم آباد در استان مرکزی به ثبت جهانی رسید.
جسن ملی ثبت قناتهای کشور در فهرست آثار جهانی یونسکو دو ماه آینده با محوریت قنات قصبه در گناباد برگزار می شود.
شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری مشهد و جنوب استان خراسان رضوی واقع است.
۲۰۹۵/۷۵۴۵/ ۶۰۱۲ خبرنگار:فهیمه نعمتی شهری ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.