برخورد سلیقه‌ای با آژانس‌های متخلف متوقف می‌شود؟

0
اشتراک

برخورد سلیقه‌ای با آژانس‌های متخلف متوقف می‌شود؟

ولی تیموری، برخوردهای سلیقه‌ای در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی با “یک نوع تخلف” را رویه‌ی حاکم در برخی استان‌های کشور دانست و به ایسنا گفت: شفاف نبودن قوانین و آیین‌نامه‌ها سبب بروز برخوردهای سلیقه‌ای در مواجهه با یک نوع تخلف شده بود. درحالی حکم یک استان برای تخلفی مشخص، اخطار و تذکر بود که در همان استان و یا استانی دیگر برای تخلف مشابه، مجوز تعلیق می‌شد!

وی افزود: در آیین‌نامه انضباطی، نوع تخلفات و متعاقب آن برخورد متناسب، طبقه‌بندی و مشخص شده است و مجری (اداره‌های میراث فرهنگی و گردشگری استان‌ها) به منظور پیشگیری از تضییع حقوق فعالان بخش خصوصی گردشگری، به رعایت آن و پرهیز از رفتارهای سلیقه‌ای “ملزم” شده‌اند.

تیموری همچنین درباره ابلاغ آیین‌نامه راهنمایان گردشگری که اواسط سال گذشته برای تصویب به هیات دولت ارائه شد، توضیح داد: این آیین‌نامه پس از ۴۰ سال اصلاح شد که طبق ماده ۷ آن باید دستورالعمل اجرایی برای آن نوشته می‌شد. این دستورالعمل که شامل جزییاتی درباره‌ی چگونگی نظارت بر کار راهنمایان، آموزش‌ها، طبقه‌بندی فعالیت‌ها و چگونگی تهیه سرفصل‌های اموزشی است، پس از حدود هفت ماه کار، آماده و در دوران ریاست مسعود سلطانی فر، حکم ابلاغ آن امضا شده و اکنون قابلیت اجرایی دارد.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.