نمونه گیری از ۱۸۰۰ طیور بومی در ماسال انجام شد

0
اشتراک

نمونه گیری از ۱۸۰۰ طیور بومی در ماسال انجام شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری ماسال،محمود قاسم نژاد در جلسه پیشگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان ماسال که پیش از ظهر چهارشنبه برگزار شد با بیان اینکه تاکنون موردی از این نوع آنفلونزا در سطح شهرستان مشاهده نشده است، اظهار کرد: تاکنون از یک هزار و ۸۰۰ پرنده در سطح روستاهای شهرستان ماسال نمونه گیری شده اند که هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

وی با تاکید بر لزوم آمادگی همه ی ادارات ذیربط جهت مقابله با هر گونه مورد مشکوک در این خصوص، ‌افزود: آگاه سازی مردم به علائم این بیماری و نحوه ی انتقال آن به انسان می تواند آنان را در مقابل این بیماری ایمن کند.

فرماندار ماسال حفظ حداکثر آمادگی و انجام اقدامات پیشگیرانه را بسیار حائز اهمیت دانست و از دهیاران روستاهای شهرستان خواست که ضمن اطلاع رسانی مناسب به اهالی روستای خود، در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، ‌در اسرع وقت آن را گزارش کنند.

قاسم نژاد با اشاره به ممنوعیت فروش پرندگان در بازارهای محلی، تصریح کرد: ادارات مربوطه با تشکیل کمیته های بازرسی با هر گونه خرید و فروش پرندگان محلی به صورت غیر مجاز برخورد شود.

وی اطلاع رسانی دقیق و آموزش دانش آموزان، ‌دامداران و کشاورزان را از جمله راهکارهای مقابله با شیوع این بیماری عنوان کرد و افزود: مسئولان با استفاده از همه ابزارهای لازم جهت پیشگیری از شیوع انفلوآنزای فوق حاد پرندگان اقدام کنند.

رئیس اداره دامپزشکی ماسال نیز در این جلسه با اشاره به تمهیدات به عمل آمده در جهت پیشگیری از شیوع این بیماری، گفت: عفونت حاد تنفسی از علائم این بیماری است و مهم ترین راه انتقال این بیماری از راه مدفوع حیوان صورت می گیرد.

شهرام مهدیزادگان با بیان اینکه عدم آگاهی مردم و گزارش ندادن به موقع موارد مشکوک می تواند مقابله با این بیماری را پیچیده تر کند، ‌افزود: اولین ویژگی این بیماری، تلفات غیر طبیعی پرندگان و سیاه شدن تاج و ریش پرنده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.