جزام مرغی شایعه‌ای بیشتر نیست

0
اشتراک

جزام مرغی شایعه‌ای بیشتر نیست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، نادر پرور صبح امروز در جمع خبرنگاران با تکذیب شایعاتی مبنی بر وجود بیماری جذام مرغی در پرندگان، اظهار داشت: بیماری با عنوان جذام مرغی وجود ندارد و اصولا بیماری جزام در انواع طیور تاکنون مشاهده نشده و فقط در انسان حائز اهمیت است.

پرور با اشاره به تصاویری که به‌نام جزام مرغی اخیرا در شبکه‌های مجازی منعکس شده است، افزود: اصولا این تصاویر منتشر شده مربوط به یک بیماری به‌نام درماتیت یا آبسه کف پا در مرغ است.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه درماتیت یک بیماری معمولی در طیور است، تصریح کرد: این بیماری به‌دلیل عدم مدیریت سالن‌های نگهداری طیور و به‌ویژه شرایط تهویه نامناسب همراه با رطوبت، نامناسب بودن کف و بستر سالن و در مواردی کمبود ویتامین A و به‌ویژه بیوتین ایجاد می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: مسؤولان فنی بهداشتی کشتارگاه‌ها کاملا بر این موارد نظارت دارند و حتی در صورت وجود این بیماری(آبسه کف پا) نیز مرغ‌های مشکل‌دار از چرخه کشتار حذف می‌شوند.

پرور با اشاره به وجود ۶ کشتارگاه صنعتی طیور در استان کرمانشاه و نظارت مستمر دکتر دامپزشکی، کارشناس دامپزشکی و روحانی ناظر شرعی برچرخه کشتار به مصرف کنندگان توصیه کرد: که بدون توجه به شایعات، گوشت مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز زیر نظارت دامپزشکی تهیه کنند و هرگونه انتقاد، پیشنهاد و یا تخلف بهداشتی را با سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره‌کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.