تیم واکنش سریع دانشگاه علوم پزشکی زابل در مانور امداد و نجات شهرستان زابل حضور یافت

0
اشتراک

تیم واکنش سریع دانشگاه علوم پزشکی زابل در مانور امداد و نجات شهرستان زابل حضور یافت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ غلامعلی رفعت در حاشیه برگزاری مانور امداد و نجات که در بخش مرکزی شهرستان زابل برگزار شد اظهار داشت: مانور امداد و نجات در چهار حادثه و بلایای طبیعی زلزله، طوفان شن، آتش سوزی و تصادف برگزار شد که در این راستا تیم هایی از هلال احمر، آتش نشانی، اداره آب و اداره برق شرکت داشته و به وظایف خود عمل کردند.

وی افزود: در این مانور از دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز چهار تیم از فوریتهای پزشکی، خودوری ارتباطات و بهداشت حضور داشته و به خوبی به ایفای نقش پرداختند.

رفعت تصریح کرد: پس از حمل مصدومان در محل امن توسط سایر تیم های مرتبط، تیم های واکنش سریع دانشگاه به عمل تریاژ، انتقال به محل درمان و انجام مداوا پرداخته و تیم بهداشتی نیز به ضد عفونی کردن مکان های آلوده مبادرت کردند.

رییس مرکز فوریت های پزشکی  زابل خاطرنشان کرد: پس از تشکیل تیم واکنش سریع دانشگاه علوم پزشکی زابل و حضور موفق در مانور زلزله جیرفت در سال ۱۳۹۴ و همچنین انجام مانور زلزله در آبان ماه سال جاری که در سه راهی دشتک انجام شد در سومین حضور خود را جهت کسب آمادگی بیشتر در این مانور تجربه کرد.

رفعت تاکید کرد: وجود مانورهای این چنینی سبب افزایش تجربه و ارتقا عملکرد شده بنابراین به دلیل ایجاد آمادگی های لازم در این راستا نیروها در هنگام مواجهه با بحران با پاکنش مناسب به خوبی به وظایف خود عمل می کنند که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی از برگزاری این گونه مانورها استقبال می کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.