راه اندازی سامانه سپهتن در پاسگاه پلیس راه شباب

0
اشتراک

راه اندازی سامانه سپهتن در پاسگاه پلیس راه شباب

سرهنگ محسن ناصری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: فرآیند اجرایی سامانه سپهتن سال ۹۳ به منظور ثبت آنلاین تخلفات اتوبوس های بین شهری و کامیون ها در محورهایی همچون تهران- قم- اصفهان، تهران – مشهد و تهران- تبریز، ‌قم- اراک- لرستان- خوزستان و قزوین- رشت آغاز شد و در استان ایلام نیز به تازگی در مسیر ایلام به کرمانشاه در پاسگاه شباب راه اندازی شده است.
وی افزود: اتوبوس های مجهز به جی پی اس با اتصال به این سامانه نیاز نیست جلوی پاسگاه ‌های پلیس توقف کنند، تمام اطلاعات اتوبوس و راننده همزمان در مانیتور داخل پاسگاه، پلیس راه استان و مرکز تهران رویت و نظارت دقیقی بر نحوه تردد آنها انجام می شود.
رئیس پلیس راه ایلام تاکید کرد: سامانه سپهتن این امکان را می دهد تا بر اساس صدور کارت هوشمند برای رانندگان بخش حمل و نقل عمومی و بار راننده وسیله نقلیه در هر مکانی شناسایی و میزان سرعت و تخلف های وی نیز مشخص می شود.
ناصری یاداور شد: قرار است این سامانه در مسیر ایلام به مهران نیز راه اندازی شود که تا پایانه مرزی را پوشش خواهد داد.
وی کاهش تخلف اتوبوس های بین شهری و کامیون های حامل بار و برخورد سریع و قاطع را از مهم ترین اهداف اجرای این طرح عنوان و ابراز امیدواری کرد میزان حوادث جاده ای کشور با اجرای این سامانه کاهش قابل توجهی یابد.
رئیس پلیس راه ایلام انجام مستمر آزمایش سلامت و اعتیاد رانندگان بخش حمل و نقل عمومی برون شهری را از فعالیت های پلیس راه برشمرد و اضافه کرد: راننندگان بطور تصادفی مورد آزمایش قرار می گیرند ضمن اینکه هنگام صدور دفترچه و المثنی نیز این آزمایشگات تکرار می شود تا از فعالیت افراد خاطی جلوگیری شود.
خبرنگار: حسن کهزادیان ** شهریار حیدری فر
/۶۰۳۴/۶۱۱۹

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.