آمیزه ای از هنر و اقتصاد در دست بانوی کارآفرین سامانی/برای تحقق اقتصاد مقاومتی، باید خانه به کارخانه تبدیل شود

0
اشتراک

آمیزه ای از هنر و اقتصاد در دست بانوی کارآفرین سامانی/برای تحقق اقتصاد مقاومتی، باید خانه به کارخانه تبدیل شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سامان ما، بانوی کارآفرین سامانی با هنر خود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری فعالیت خود را آغاز کرده است.

در راستای تحقق شعار سال و و نظر به منویات رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و تحقق بخشیدن به شعار سال۹۵ ازسوی معظم له با عنوان " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل " و نیز رابطه اقتصاد مقاومتی و اقتصاد اسلامی و نقش خانواده ها در تفکر و عمل انقلابی ، لیلا امیری سامانی موفق شد با ایجاد و راه اندازی کارگاه تولیدات تابلو فرش، وارد عرصه کارآفرینی شود.

وی، با تولید تابلو فرش های متفاوت و ایجاد کلاس های آموزشی، یکی از بانوان موفق سامانی است که توانسته برای حداقل یکصد و پنجاه خواهر بسیجی کارآفرینی و ایجاد اشتغال کند.

امیری، در گفت و گو با خبرنگار سامان ما گفت: نظر به توصیه ها و رهنمودهای حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و راهنمایی های مسئولین بسیج شهرستان، پیرامون مقوله اقتصاد مقاومتی و با حمایت بسیج سازندگی شهرستان سامان، مبنی بر جذب مبلغ یکصد میلیون ریال تسهیلات بانکی و حمایت خانواده با آورده مبلغ یکصد میلیون ریال توانستم در ایجاد اشتغال، به اقتصاد خانواده ام و همشهریانم کمک کنم.

وی ادامه داد: در مجموع، تعداد یکصد و پنجاه نفر از خواهران بسیجی، در این دوره از کلاس های آموزشی شرکت نموده اند و تاکنون ضمن موفقیت در تولید تابلوفرش توانسته اند برای خود و خانواده شان ایجاد اشتغال نمایند.

این کارآفرین بسیجی افزود: به کمک خانواده در محل منزل مسکونی واقع در شهر سامان در یکی از اتاق های منزل پدری ام که مساحتی حدود سی و پنج مترمربع دارد، توانسته ام زمینه اشتغال مستقیم برای خودم و اشتغال غیرمستقیم برای خواهران بسیجی، را فراهم کنم و راه درآمد خانواده و امرار معاش آنان را نیز تامین نمایم.

امیری خاطرنشان کرد: انتظار من و تمام کسانی که در این حرفه مشغول به کار هستند، از مسئولین شهرستان سامان و استان این است که با ایجاد بازارهای فروش محصولات و تولیدات تابلو فرش و درحرفه های گوناگون، در جهت عرضه و فروش این قبیل تولیدات، حمایت از تولید را در اولویت کاری خود قرار دهند و این موضوع محقق نمی شود مگر اینکه مسئولین با تفکر انقلابی، اقدام و عمل کنند.

وی در پایان گفت: بسیج همواره به عنوان سنگردار فرامین امام خامنه ای، در راستای خوداشتغالی و کمک به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی میهن عزیز اسلامی مان، از هیچ تلاش و کوششی مضایقه نخواهد کرد و در سنگر دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی ایران تا آخر ایستاده است.

اعطای ۵۵۵ میلیون تومان تسهیلات در راستای اشتغالزایی در شهرستان سامان

فرمانده ناحیه بسیج شهرستان سامان در گفت و گو با خبرنگار سامان ما با بیان اینکه تاکنون در شهرستان سامان ۴۰ مورد تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ ۵۵۵ میلیون تومان به بسیجیان پرداخت شده است، ابراز کرد: تسهیلات در عرصه های احیاء و اصلاح باغات، داربستی نمودن باغات انگور، پرورش قارچ خوراکی، پرورش زنبور عسل، پرورش شتر مرغ، پرورش دام سنگین، صنایع تبدیلی، اسانس گیری و صنایع دستی بوده است.

عباس رحیمی با بیان اینکه در جهت آموزش های فنی و حرفه ای دوره های آموزشی برای ۱۵۰ نفر از بسیجیان برگزار شده است، بیان داشت: دوره های آموزشی در رشته های محصولات گلخانه ای، کشت زعفران، پرورش شتر مرغ، بلدرچین و مرغ بومی، پرورش قارچ و گیاهان دارویی پرداخت شده است.

رحیمی با بیان اینکه در حال حاضر به تمامی افرادی که تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخته شده در بازار کار فعال هستند، بیان داشت: در سال گذشته ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات به ۴۶ نفر پرداخت شده است.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.