یک روزنامه نگار مالزیایی: از ایران درس بگیریم

0
اشتراک

یک روزنامه نگار مالزیایی: از ایران درس بگیریم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، ‘تان سیوک چو’ روزنامه نگار مالزیایی روز پنجشنبه با انتشار مقاله ای در روزنامه ‘سان دیلی’ به حادثه اخیر یک اتوبوس در مالزی اشاره کرد و خواستار استفاده از تجربه ایران برای جلوگیری از این نوع حوادث شد.
براثر انحراف یک اتوبوس مسافربری در هفته گذشته و برخورد آن با صخره ای ۱۴ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر از جمله هشت خارجی زخمی شدند.
این روزنامه نگار مالزیایی با انتقاد از وضعیت حمل و نقل عمومی در این کشور نوشت: تنها هنگامی که یک تصادف رخ می دهد مقامات مالزیایی به فکر تامین امنیت جاده ها امی افتند، اما پس از چند روز همه هشدارها و قانون ها روی کاغذ می مانند تا حادثه دیگری به خبر صفحه اول روزنامه ها تبدیل شود.
وی نوشت: من در یک مسیر ۹۸۰ کیلومتری از شهر شیراز به تهران که در مسیر از نقاط دیدنی این کشور نیز دیدن کردم، حتی یک تصادف جاده ای مشاهده نکردم.
این روزنامه نگار مالزیایی در ادامه نوشت: علاوه بر این، راننده ایرانی که در این ۱۵ روز با یک ون ما را جابجا می کرد، همه روزها با یک سرعت یکسان رانندگی کرد. حتی هنگامی که این ون تنها وسلیه نقیله در بزرگراه ها بود، وی بر کنترل سرعت خود اصرار داشت.
وی این رفتار راننده ایرانی را نشانه نظارت کامل بر رانندگانی که حمل و نقل عمومی را بر عهده دارند، دانست.
‘تان سیوک چو’ همچنین نوشت همه وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس ها در ایران مجهز به سیستمی هستند که در آغاز حرکت و در ایستگاه های پلیس راه مورد بررسی قرار می گیرند. رانندگان همچنین متعهد به رعایت حداقل و حداکثر سرعت هستند و در نهایت هنگام رسیدن به مقصد نیز سیستمی که در ابتدا توسط پلیس بررسی شده بود، به منظور مطابقت با طی مسیر و رعایت قوانین برای بار دیگر بررسی می شود تا در صورتی که این سیستم هرگونه خطایی را ثبت کرده باشد، رانندگان با مجازات مواجه شوند.
به نوشته این روزنامه نگار مالزیایی، رانندگان در ایران بیش از هفت ساعت در روز مجاز به رانندگی نیستند.
وی در پایان به مقامات مالزی پیشنهاد کرد همچون ایران وسایل حمل و نقل عمومی را به آنچه وی ‘جعبه سیاه’ خوانده است مجهز کنند و حداقل و حداکثر سرعت را تعیین و ساعت کار رانندگان را محدود کنند.
آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.