۹۹ درصد کالاهای اردبیل از طریق حمل و نقل جاده‌ای جابه‌جا می شوند

0
اشتراک

۹۹ درصد کالاهای اردبیل از طریق حمل و نقل جاده‌ای جابه‌جا می شوند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، علی رحمتی در جمع فعالان حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار داشت: حمل و نقل جاده‌ای در کشور از اهمیت ویژه‌ای نسبت به سایر بخشهای حمل و نقل اعم از دریایی، هوایی و ریلی برخوردار بوده و ۹۰ درصد جابه‌جایی بار و مسافر از طریق حمل و نقل زمینی انجام می‌شود.

وی با اشاره به میزان جابه‌جایی مسافر و کالا از طریق حمل و نقل جاده‌ای در استان اردبیل بیان کرد: سهم استان اردبیل در حمل و نقل کالا حدود ۹۹ درصد و در حمل و نقل مسافر حدود ۹۵ درصد است به طوری که در سال ۹۴ بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مسافر و ۳٫۵ میلیون تن کالا از طریق حمل و نقل جاده‌ای استان جابه‌جا شده است.

رحمتی با اشاره به وظائف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در کمیته حمل و نقل مدیریت بحران استان گفت: در زمینه مدیریت سفرهای نوروزی، پیش بینی و تامین ناوگان در ایام پیک سفر، رسیدگی به وضعیت نمازخانه‌ها و مجتمعهای خدماتی رفاهی بین راهی و هماهنگی و تامین روشنایی تونل‌ها و محورهای مواصلاتی استان همواره اقدامات لازم انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اجرای طرح کنترل ایمنی ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر، همکاری با کمیته آمار استان در زمینه آمار تردد در راههای استان، شناسایی نقاط حادثه‌خیز و نصب علائم و تابلوهای هشداری، راه‌اندازی اکیپ‌های تعمیرات سیار در محورهای استان با بیش از ۳۰ دستگاه خودرو امداد و نجات را از دیگر حوزه‌های فعالیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان عنوان کرد.

وی افزود: وظایف راهداری از ابتدای مهرماه امسال به حمل و نقل و پایانه‌ها انتقال و با تشکیل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وظیفه نگهداری رویه‌های آسفالتی و شنی، ابنیه فنی و حفط حریم راهها، خط‌کشی، نصب و نگهداری علائم و تجهیزات ایمنی، برف روبی و عملیات زمستانی و احداث و نگهداری روشنایی جاده به سایر وظایف قبلی اضافه شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه طول شبکه راههای استان بیش از ۶ هزار و ۳۷۱ کیلومتر است، گفت: با مصوبه هیئت وزیران مقرر شده اعتباراتی از بابت بازسازی تاسیسات زیربنایی استان و از طریق فرمانداری شهرستان‌ها در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاران حوزه پرورش ماهی در گرمی

فرماندار شهرستان گرمی در بازدید ازچند محل پرورش ماهی در بخش انگوت اظهار داشت: از 62 منبع آب مناسب برای پرورش ماهی در سطح شهرستان تنها ۳۹ مورد قابلیت بهره ‌برداری پیدا کرده و لازم است شرایط برای سرمایه‌‌گذاران پرورش ماهی فراهم شود تا بتوانند از ظرفیت های آبی شهرستان به خوبی استفاده کنند.

ابراهیم امامی به اهمیت کنترل و استفاده از آب های مرزی اشاره کرد و گفت: بخش عظیمی از آب‌های جاری گرمی از محدوده این شهرستان خارج شده و به رودخانه‌ های مرزی و کشورهای همسایه می ‌ریزد و از این رو لازم است بستر و زمینه‌بهره‌ برداری بیشتر و مطلوب‌ تر از این ظرفیت فراهم شود‌.

وی با اشاره به وجود ۲۳ مزرعه پرورش ماهیان سردابی و ۱۶ سایت پرورش ماهیان گرمابی را در گرمی بیان کرد: علی رغم ظرفیت عظیم این شهرستان در این حوزه آب های سطحی و زیرزمینی، فقط از رودخانه های محلی جهت توسعه فعالیتهای آبزی پروری و تولید ماهی آن هم به طور محدود استفاده می شود.

فرماندار شهرستان گرمی پرورش انواع ماهیان را در گرمی با توجه به شرایط و موقعیت به وجود آمده مناسب دانست و تصریح کرد: در حال حاضر مراکز پرورش ماهی در کنار سد به خوبی شکل نگرفته است در حالی که ‌‌می‌ توانیم به بهترین شرایط استفاده کرده و امکان بهره‌گیری بیشتر از این توان را فراهم کنیم.

تامین سوخت زمستانی مورد نیاز اردبیل

مدیر شرکت نفت منطقه‌ای اردبیل در جمع روسای نواحی از تلاش و برنامه ریزی مناسب روسای نواحی در توزیع نفت سفید و نفتگاز بین روستاییان و کشاورزان در سال ۹۵ قدردانی کرد.

سید حجت مدنی با بیان اینکه پاییز سردی را پشت سر گذاشته و زمستان نیز جهت تامین و توزیع سوخت مورد نیاز هم استانی های عزیز با تلاش همکاران عزیز در حال گذر است، افزود : روسای نواحی بعنوان نوک پیکان سوخترسانی، تلاش ، همت و  برنامه ریزی مناسب در مورد تامین و توزیع سوخت همراه با صرفه جویی در نواحی و هماهنگی و همت در احتمال قطعی گاز را در تصمیمات خود مد نظر قراردهند.

شرکت ۱۹۵۶ هنرآموز اردبیلی در کارگاههای ارتقاء مهارتهای تخصصی

رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش استان اردبیل گفت: کارگاههای ارتقاء مهارتهای تخصصی هنرآموزان هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان با شرکت ۱۹۵۶ نفر از هنرآموزان در دو مرحله در راستای ارتقاء کیفیت آموزشی و نیز بررسی راهکارهای ارتقاء میانگین نمرات دروس لازم التوجه کارگاههای ارتقاء مهارتهای تخصصی هنرآموزان هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان برگزار شد.

علی فتح اللهی افزود: در سالتحصیلی جاری براساس برنامه سالانه پیش بینی شده حوزه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش استان و نیز بر مبنای تحلیل نتایج سالهای گذشته کارگاههای ارتقاء مهارتهای تخصصی هنرآموزان با رویکرد درس پژوهی طراحی و اجراء می شود که امیدواریم نتایج خوبی را در روند افزایش کیفیت تحصیلی هنرستان ها به همراه داشته باشد.

وی با تشکر از همکاری بسیار خوب سرگروههای درسی استان افزود: در این کارگاهها معمولا مدرس کارگاه از هنرآموزانی که داوطلبانه خواستار انتقال تجربیات آموزشی خود به سایر همکاران هستند استفاده می شود و همکارانی که تدریس مشترک دارند در کنار هم به بررسی نحوه تدریس و نیز عوامل موفقیت در فرآیند یاددهی و یادگیریمی پردازند تا به هم افزایی همدیگر کمک کنند.

گفتنی است کارگاههای ارتقاء مهارتهای تخصصی هنرآموزان هنرستان ها به میزبانی هنرستان های دخترانه شریف، پسرانه رازی ، فرشچیان و کشاورزی شهید باهنر ناحیه۲ و هنرستان های فاطمه(س) ناحیه۱ در دو مرحله در ماههای آذر و دی ماه سالجاری برگزار می شود.

طبیعت‌گردان سرعینی از غار روستای گلستان شهرستان نیر بازدید کردند

به منظور ترویج طبیعت گردی ۳۰ نفر از طبیعت گردان شهرستان سرعین با پای پیاده از سرعین برای دیدن غار تاریخی گلستان واقع در روستای گلستان بخش مرکزی نیر آمدند.

 بخشدار مرکزی نیر با اشاره به ترویج طبیعت گردی و شناساندن جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی شهرستان گفت:  با دعوت از طبیعت گردانان سراسر کشور ویا حتی خارج از کشور برای شناساندن جاذبه های گردشگری و تاریخی شهرستان نیربرنامه ریزی کردیم تا مکان های زیبای شهرستان نیر را در کشور مطرح کنیم.

بخشی بیان کرد: غار تاریخی گلستان که دوره قدمتش به دوره ساسانیان برمی گردد و اهالی منطقه در مواقع خطر به عنوان پناهگاه زیرزمینی در گذشته استفاده می کرده اند.

استفاده از تجربیات برتر و یافته‌های علمی و پژوهشی در شهرستان کوثر

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوثر در اتاق فکر پرورشی این شهرستان با اشاره به ضرورت استفاده از تفکر و خرد جمعی در تصمیم گیری و برنامه ریزی سیاستهای آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش اساس و محور پیشرفت و ترقی کشور است.

مهدی غزنوی با بیان اینکه ضرورت دارد در برنامه ریزی، سیاست‌گذاری، نظارت و اجراء از تفکر، خرد و ایده های خلاق صاحبان فکر و اندیشه استفاده شود، افزود: اساس موفقیت آموزش و پرورش در تفکر مثبت است و در این زمینه استفاده از تجربیات برتر و یافته‌های علمی و پژوهشی در اولویت قرار دارد  .

در ادامه  محمد  مهری، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان کوثر با اشاره به پیش بینی سند تحول بنیادین خواستار ارائه پیشنهادات  و راهکارهای لازم در زمینه پرورشی شد.

راه‌اندازی بازارچه فصلی در نیر

فرماندار شهرستان نیر در جلسه بررسی راه اندازی بازارچه فصلی از راه اندازی بازارچه فصلی در نیر خبر داد و گفت: به منظور شناساندن جاذبه ها و قابلیت های گردشگری، معرفی محصولات منطقه و ایجاد اشتغال این بازارچه توسط بخش خصوصی در جاده نیر به اردبیل کنار پلیس راه اردبیل سراب برپا خواهد شد.

مهدی احمدی بازارچه فصلی را فرصتی مناسب برای ارائه محصولات و صنایع دستی و در راستای حمایت از مشاغل خانگی دانست.

معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای اردبیل معرفی شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با صدور حکمی مهندس نبی اله پاسبان عیسی لو را به عنوان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل معرفی کرد.

در متن این ابلاغ که به امضای اصغر سلیمان زاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل رسیده، آمده است: « نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزشمند جنابعالی در حوزه حفاظت و بهره برداری از منابع آبی و جایگاه ویژه امر حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع آبی در دسترس، در توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی استان، بدین وسیله به موجب این حکم به عنوان سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت تعیین و منصوب می گردید.»

در ادامه این ابلاغ سلیمان زاده اظهار امیدواری کرده است که نامبرده به یاری خداوند متعال به بهره گیری از نظرات صاحب نظران و اهتمام در تحقق و عملیاتی نمودن سیاستها و دیدگاههای کلان بخش آب کشور در سطح استان، اجرایی نمودن برنامه های راهبردی شرکت در امر حفاظت و بهره برداری، برنامه ریزی، هدایت و نظارت بر حسن انجام فعالیت ها، تعامل سازنده و موثر با معاونت تخصصی شرکت مدیریت منابع آب ایران و سازمانهای ذیربط استانی، در خدمت به مردم عزیز استان موفق و موید باشند.

معرفی توانمندیهای روستایی شهرستان کوثر در نمایشگاه تهران

فرماندار شهرستان کوثر گفت: روستاییان این شهرستان با به نمایش گذاشتن توانمندیها و ظرفیت های خود باری دیگر آماده کسب افتخار برای استان در نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور هستند.

علیرضا علیپور افزود: نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور ۱۵ تا ۱۸ دی ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار و توانمندی های روستایی کوثر در مرکز کشور به نمایش گذاشته می شود که صنایع دستی نظیر حصیربافی، گلیم بافی، فرش و گلیم ، آینه دوزی، انواع تولیدات کشاورزی،باغی و دامی و …از جمله دستاوردها و توانمندی های بخش روستایی و عشایری این شهرستان در این نمایشگاه است.

وی بیان کرد: ارایه محصولات و توانمندی های استانها و شهرستانها، نمایشگاه نوآوری ها و ایده های نو، روستای نمادین، چادرهای عشایری در ایل نمادین، نمایشگاه عملکرد دستگاه های ملی، سازمان های مردم نهاد و شرکت های بوم گردی، بخش بین الملل و انجمن دوستی ایران و سایر کشورها، کارگاه های آموزشی، نمایشگاه عکس و سالن پخش فیلم ، محوطه مراسم آیینی و بازی های بومی و محلی، سفره خانه و چایخانه سنتی و محوطه بازی کودک از بخش های مختلف دومین نمایشگاه توانمندیهای روستایی کشور است.

فرماندار شهرستان کوثر اظهار امیدواری کرد که روستاییان این شهرستان بتوانند سیمای فرهنگی، گردشگری و ظرفیت های کوثررا در زمینه های مختلف همچون گذشته به نحو احسن معرفی کنند.

اتمام طرح آبرسانی به شهر خلخال تا پایان سال ۹۶

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در نشست با فرماندار خلخال گفت: عملیات اجرایی ساخت سد بفراجرد، تصفیه خانه آب شرب و خط انتقال آب آبرسانی خلخال تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

اصغر سلیمان زاده با بیان اینکه عملیات اجرایی ساختمان بفراجرد پایان یافته و این سد از اوایل سال آینده آبگیری خواهد شد، افزود: همزمان با تکمیل عملیات اجرایی سد بفراجرد، طرح تامین آب شرب شهر خلخال شامل ساخت تصفیه خانه آب شرب و همچنین خط انتقال آب از سد به این تصفیه خانه و مخازن ذخیره در حال اجرا بوده و پیش بینی می شود بهره برداری از این پروژه ها نیز تا پایان سال ۹۶ آغاز شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای پروژه های احداث سد بفراجرد، تصفیه خانه آب شرب، خط انتقال آب و مخازن ذخیره آب بیش از یک هزار میلیارد ریال هزینه می شود، تصریح کرد: ۶۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار از محل اعتبارات ملی و ۴۰۰ میلیارد ریال نیز از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی و از طریق روش بی او تی تامین خواهد شد.

۹۰ میلیارد تومان برای ساخت بزرگترین کارخانه شیرآلات خاورمیانه در گرمی هزینه شد

سرپرست فرمانداری گرمی در بازدید از عملیات ساخت بزرگترین کارخانه شیرآلات بهداشتی خاورمیانه در گرمی ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال را از بزرگترین مزایای این کارخانه عظیم بیان کرد و گفت: عملیات اجرایی کارخانه شیر‌آلات بهداشتی گرمی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۳۴ هکتار و زیربنای ۶۰ هزار متر مربع آغاز شده و هم اکنون با پیشرفت ۹۰ درصد کار در حال انجام است که با بهره برداری از فاز اول این کارخانه دراوایل سال آینده زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر فراهم می‌شود.

ابراهیم امامی با بیان اینکه در حال حاضر برای این منظور بیش از ۹۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی هزینه شده است، تصریح کرد: در بلندمدت نیز تکمیل فازهای بعدی کارخانه شیرآلات بهداشتی است که با دایر شدن ۱۰۰ سوله  و اشتغال هزاران نفز  یکی از عظیم‌ترین مجموعه‌های صنعتی در منطقه  به راه خواهد افتاد.

وی مهم‌ترین ثمره اجرای این طرح را در منطقه ایجاد اشتغال و تقویت جبهه تولید و رونق اقتصادی اعلام کرد و افزود: تکمیل این واحد بزرگ تولیدی می‌تواند به رفع بیکاری که مهم‌ترین معضل منطقه گرمی است، کمک کرده و بهترین شرایط را برای اشتغال پایدار و مولد فراهم آورد.

سرپرست فرمانداری شهرستان گرمی به آغاز مهاجرت‌های معکوس به مناطق روستایی و شهری گرمی اشاره کرد و گفت: این اقدام نشانگر تاثیرات مثبت فعالیت چنین واحدهای صنعتی است که در رونق روز‌افزون می‌‌تواند اصلی‌ترین عامل و عنصر باشد.

امامی با اشاره به ضرورت ایجاد زیر‌ساخت‌ها و تاسیسات زیر‌بنایی نظیر آب، برق، گاز و دیگر امکانات را در این شهرک صنعتی بزرگ بیان کرد: ما همه این دستگاه‌ها را بسیج کردیم تا به سرعت و همسو با حرکت شتاب‌آلود سرمایه‌گذار آب، برق و گاز مورد نیاز واحد صنعتی شیر‌آلات قهرمان را تامین کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.