۹۳ درصد از جمعیت سمنان دارای پرونده الکترونیکی سلامت هستند

0
اشتراک

۹۳ درصد از جمعیت سمنان دارای پرونده الکترونیکی سلامت هستند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان سمنان، مهدی شادنوش امشب در جمع شماری از مسؤولان استان سمنان اظهار کرد: ۵۲ میلیون پرونده الکترونیکی در کشور در حوزه سلامت تشکیل شده است.

وی گفت: در استان سمنان ۹۳ درصد از جمعیت استان سمنان دارای پرونده الکترونیکی هستند و در این زمینه نیز استان ما جزو استان‌های پیشتاز کشور محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در خصوص بیماری ایدز و وضع آن در کشور گفت: نحوه انتشار بیماری ایدز در کشور ما از روش تزریقی به رابطه پرخطر جنسی تغییر شکل داده و این یک زنگ خطر است.

شادنوش بیان کرد: کار شناسایی افراد مبتلا به این بیماری در استان سمنان درست انجام نشده است و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی ضمن تقدیر از اصحاب رسانه و مطبوعات در انعکاس و انتشار اخبار حوزه سلامت و بهداشت بیان کرد: رسانه دارای نقش مهم و به‌سزایی در زمینه اطلاع‌رسانی همگانی است و در فرهنگ‌سازی جامعه در حوزه سلامت نقش زیربنایی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تصریح کرد: وضع سلامت مردم به‌گونه‌ای است که اگر ۵۰ درصد بودجه برای سلامت اختصاص یابد؛ بازهم کافی نیست و دلیل آن را باید تکنولو‍ژی و نگرانی‌های مردم در حوزه سلامت دانست.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.