۹۰ درصد تاکسی و اتوبوس‌های عمومی کرج فاقد استانداردهای لازم است

0
اشتراک

۹۰ درصد تاکسی و اتوبوس‌های عمومی کرج فاقد استانداردهای لازم است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج، حسین محمدی در نشست تخصصی بررسی آلودگی هوای کلانشهر کرج که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات شورای شهر کرج برگزار شد با اشاره به اینکه منابع آلاینده دارای ۲ منشا طبیعی و انسانی است، اظهار داشت: منشا طبیعی شامل کانون‌های ریزگرد درون و خارج از کشور است.

مدیرکل محیط زیست استان البرز با بیان اینکه بر اساس مطالعات، ۱۰ درصد مساحت استان البرز جزو کانون‌های ریزگرد است، افزود: عمده این کانون‌ها در غرب و جنوب‌غرب استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۴، ۷۵ درصد ریزگرد‌ها محلی بود، گفت: کانون‌های ریزگرد بیشتر در فصول خشک سال رخ می‌دهد و در فصل‌های غیر آن جنس آلودگی هوا متفاوت است.

محمدی با بیان اینکه منشا ۶۵ درصد آلودگی هوا استان منابع متحرک است، ادامه داد: استان البرز دارای ۱۵ درصد ترافیک برون شهری و ۸۵ درصد ترافیک درون شهری است.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد آلودگی هوا سهم صنایع است، بیان کرد: ۱۵ درصد این آلودگی سهم منابع خانگی است و سهم نیروگاه منتظرالقائم ۱۵ درصد است.

محمدی با بیان اینکه دولت اقدامات اساسی برای کاهش آلودگی هوا انجام داده است، افزود: در سال جاری آلودگی هوا ۳۵ درصد نسبت به سال ۹۲ بهبود یافته و متوسط کیفیت هوا در ۴ سال گذشته بهبود یافته است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۳ بنزین یورو ۴ در استان استفاده شده است، گفت: در کل استان البرز نفت و گاز استاندارد توزیع شده است.

مدیرکل محیط زیست استان البرز با بیان اینکه ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان البرز از گازوئیل استفاده می‌کردند و در حال حاضر سوخت استاندارد استفاده می‌کنند، ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد تاکسی و اتوبوس‌های عمومی فاقد استانداردهای لازم است.

وی با اشاره به اینکه نخستین شرکت دانش‌بنیان کشور که اقدام به تولید کاتولیز سواری کرده است، در استان البرز وجود دارد، عنوان کرد: این کاتولیز باید روی تاکسی‌ها نصب شود و قیمت هر کدام ۳۰۰ هزار تومان است.

محمدی با بیان اینکه شهرداری‌ها برای ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری، مکانی به محیط زیست معرفی کنند، افزود: بخشی از خودروهای دارای معاینه فنی، خروجی استاندارد ندارند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.