۹۰ درصد مردم با مشکلات دهان و دندان مواجه هستند / ارائه خدمات رایگان دندان پزشکی سطح دو به ساکنان مناطق روستایی

0
اشتراک

۹۰ درصد مردم با مشکلات دهان و دندان مواجه هستند / ارائه خدمات رایگان دندان پزشکی سطح دو به ساکنان مناطق روستایی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار، حمید صمدزاده عصر امروز در مراسم افتتاح نخستین پایگاه دائمی سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان سبزوار با بیان اینکه با راه‌اندازی این پایگاه‌ها در سراسر کشور به قشر نیازمند جامعه خدمات‌رسانی می‌شود، اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش برای راه‌اندازی پایگاه‌های سلامت و دندان دانش‌آموزان اقدام کند قطعاً وزارت بهداشت از راه‌اندازی این پایگاه‌ها حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه در این پایگاه‌ها مهم‌ترین معضل دانش‌آموزان در سلامت دهان و دندان رفع می‌شود، افزود: بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان ما با مشکلات دهان و دندان مواجه هستند و شاخص‌های پوسیدگی در ۶ ساله‌ها به ازای هر دانش‌آموز پنج دندان خراب یا پوسیده است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت ادامه داد: در دانش‌آموزان ۱۲ ساله دندان‌ها به صورت دائمی است و به ازای هر سه سال یک دندان خراب می‌شود.

صمدزاده با اشاره ضرورت توجه به مشکلات دهان و دندان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، تصریح کرد: اگر در دوران ابتدایی برای رفع مشکلات دهان و دندان اقدامی صورت نگیرد می‌تواند در سن ۳۵ سالگی ۴۰ درصد دندان‌های آن‌ها کشیده شود.

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع بیماری‌های دهان و دندان دانش‌آموزان می‌تواند در آینده آسیب‌های کمتری وارد کند، بیان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت توجه ویژه‌ای به موضوع دهان و دندان شده است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با بیان اینکه ۹۰ درصد مردم با مشکلات دهان و دندان مواجه هستند، عنوان کرد: طی دو سال گذشته اعتبارات قابل قبولی به پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان اختصاص یافته است.

صمدزاده با اشاره به مرمت و بازسازی دو هزار و ۴۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی سراسر کشور، یادآور شد: تجهیزات مراکز بهداشت برای خدمات رسانی مطلوب به مردم به‌روز رسانی شده است.

وی اضافه کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت هزار و ۲۰۰ نیرو در مراکز بهداشتی و درمانی جذب شدند.

وی با بیان اینکه در مناطق روستایی خدمات سطح دو دندان پزشکی به صورت رایگان به مردم ارائه می‌شود، افزود: اکنون ۹۰ درصد وارنیش مرحله نخست دانش‌آموزان سراسر کشور اجرایی شده است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت ادامه داد: هفت میلیون دانش آموز در ۶۰ هزار مدرسه ابتدایی سراسر کشور از خدمات سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت بهره‌مند شدند.

صمد زاده یادآورشد: نیازهای درمانی دانش آموزان دربخش دهان و دندان باید به صورت الکترونیکی اولویت‌بندی شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.