فتنه ۸۸ ضعف برخی از خواص را به مردم نشان داد/ عدم درک صحیح از نکات مهم عامل بروز خطا است

0
اشتراک

فتنه ۸۸ ضعف برخی از خواص را به مردم نشان داد/ عدم درک صحیح از نکات مهم عامل بروز خطا است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، سعید جلیلی شامگاه پنج شنبه در همایش جوانان انقلابی هرمزگان با اشاره به مباحث مطرح شده مبتنی بر اینکه برجام سایه جنگ را از سر کشور کم کرد، اظهارداشت: البته بایستی در موضوعات جامعه یک نگاه ملی حاکم باشد اما این نکته مهم هم نباید فراموش شود که از سال ۸۹ تا ۹۲ به اعتراف خود تیم مذاکره کننده حتی یک قطعنامه هم علیه ایران صادر نشد.

وی در ادامه با اشاره به  شعار دولت یازدهم مبنی بر اینکه ما به دنبال چرخیدن چرخ سانتریفیوژها و چرخ اقتصاد کشور با یکدیگر هستیم بیان داشت:  سوال بنده این است طی ۵ سال گذشته، همان‌هایی که قصد داشتند جنگ را به ما تحمیل کنند امروز خودشان معترفند که تمام توان خود را در جای دیگری صرف کردند اما به دلیل حضور مقتدرانه کشور ایران، آنان از رسیدن به هدفشان نومید و ناموفق ماندند، حال چگونه می‌توانند با کشور ایران وارد جنگ شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: نکته مهم بعدی در زمینه برجام این است که در سال ۸۹ که قطعنامه صادر شد تا سال ۹۲، نتوانستند حتی یک قطعنامه صادر کنند و خودشان به این امر معترفند، در سال ۹۲ در چه شرایطی بودند، کسی که در سال ۸۹ گفته یود حتی یک سانتریفیوژ نداشته باشید در مقطعی از تاریخ از ما رخواست می‌کرد در خصوص درصد غنی سازی به بحث بنشینیم و یا همان هایی که زمانی از فعالیت نطنز انتقاد داشتند در پای میز مذاکره موضوع بحث آنها فعالیت فردو شد  و این نشان از موفقیت ها و اقتدار ملت بزرگ ایران است.

جلیلی با اشاره به بیانات اخیر خود در دانشگاه شریف افزود: باید فراتر از بحث‌های سیاسی و جناحی، مطالعه جدی بر برجام و یک برجام خوانی داشته باشیم، برجام یک سندی متشمل بر ۱۵۰ صفحه بوده که توسط وزارت خارجه ترجمه شده و در اختیار همگان قرار گرفته که با جستجو در اینترنت می‌توانید به راحتی به این سند دست یابید.

وی ادامه داد: در این سند روزنه‌های زیادی وجود دارد و این روزنه‌ها سبب شده تا با ۲۸ شرط توسط مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی و مجلس، به تصویب برسد، باید به این موارد اهتمام ویژه ورزید تا خدایی ناکرده تهدیداتی از سوی این روزنه‌ها متوجه کشور نشود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان داشت: یکی از مباحث بیان شده در برجام این است که ممکن است طرفین با هم اختلاف پیدا کنند که این امری طبیعی است، بنابراین باید به ساز وکارهایی که برای رفع این اختلافات تدوین شده مراجعه کرد، در بند ۳۷ برجام، این چنین بیان شده که اگر شاکی شکایت خود را به شورای امنیت انتقال دهد شورای امنیت باید ظرف مدت ۳۰ روز یک قطعنامه مبنی بر لغو و یا ادامه تحریم‌ها صادر کند.

جلیلی به تبیین ساختار فتنه و علل بروز آن در جامعه پرداخت و تصریح‌کرد: گذاشتن غبار فراموشی بر توانمندی‌ها و توانایی‌های گذشته و عدم  اجازه درک صحیح از قدرت به یک ملت و همچنین عدم بهره‌مندی از ‌آن  فتنه ای جدید است.

وی با بیان اینکه هر فتنه‌ای یک ۹ دی به دنبال دارد تاکیدکرد: آنچه در این میان مهم است این است که برای کنار رفتن غبار از چهره حق و روشن شدن فضا چه هزینه‌ای پرداخت شود و کشور در معرض چه آسیب‌ها و تهدیداتی قرار گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: تحقیر توانمندی‌های ملی در نوع خود فتنه جدیدی است و محدود کردن توان داخلی به ساخت آبگوشت بزباش و آوردن شرکت‌های اتریشی برای کترینگ قطارها و … تحقیر توانمندی داخلی است.

جلیلی ادامه داد: در حالی که ملت ایران از توانمندی‌های وسیعی برخوردارند که می توان با آنها دشمنان خویش را به زانو درآورده و هنوز انبوهی از استعدادها و ظرفیت‌های این ملت از جمله در استان هرمزگان بلااستفاده باقی مانده و باید برای آنها برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به استفاده دشمن از ترفند تردید افکنی در اصول و در هم آمیختن حق و باطل برای به فراموشی کشاندن ظرفیت‌های ملی ما و برای از بین بردن حافظه تاریخی ملت ایران گفت:  در بحث انتخابات سال ۸۸ با تابلوهایی نظیر سلامت انتخابات و یا بعد از آن با کشته جلوه دادن عده‌ای، به باطل به دنبال تحریک احساسات و عواطف مردم بودند تا بتوانند توطئه خودشان را عملی کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.