هموطنان با ۸۰۰ هزار ریال می توانند از تهران به نخجوان سفر می کنند

0
اشتراک

هموطنان با ۸۰۰ هزار ریال می توانند از تهران به نخجوان سفر می کنند

علی کاظمی منش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: قطار نخجوان ـ مشهد که روز پنجشنبه گذشته ( نهم دی ماه ۹۵ ) راه اندازی شد، قرار است از این پس دو بار در هفته و در روزهای یکشنبه و پنجشنبه از نخجوان و روزهای دوشنبه و جمعه هر هفته از مشهد به طرف نخجوان حرکت کند.
مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ساعات حرکت این قطار برنامه ای افزود: ساعت حرکت این قطار از نخجوان به طرف مشهد مقدس ۶ و ۳۰ دقیقه صبح و ساعت حرکت از مشهد به طرف نخجوان راس ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه تعیین شده است.
کاظمی منش یادآورشد: در حال حاضر قیمت بلیت قطار برای کل مسیر ۴۰ فرانک سوییس (معادل یک میلیون و ۵۸۰ هزار ریال ) است، ضمن اینکه امکان عزیمت هموطنان از برخی ایستگاه های بین راهی با قیمت مناسب از طریق این قطار میسر است.
وی تصریح کرد: قیمت بلیط قطار تهران – نخجوان معادل ۲۰ فرانک (معادل حدود ۷۹۰۰۰ تومان) و قیمت جلفا – نخجوان ۱٫۱ فرانک (معادل حدود ۴۳۵۰ تومان) تعیین شده است.
به گفته وی، مدت زمان سیر این قطار با فرض تشریفات قانونی مربوط به کنترل گمرگ و گذرنامه و نیز تعویض بوژی واگن ها در مرز جلفا حدود ۳۰ ساعت است.
وی با بیان این که واگن های این قطار چهار تخته درجه یک خواب و متعلق به کشور جمهوری آذربایجان است گفت: تمام مامورین قطار نیز از اتباع این کشور هستند و برای سفر با قطار به نخجوان نیاز به تهیه ویزا نیست و مسافران می توانند فقط با در دست داشتن گذرنامه معتبر با قطار به این کشور همسایه سفر کنند.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، قطار مسافربری نخجوان – مشهد روز پنجشنبه گذشته در مراسمی با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و شاهین مصطفی اف وزیر اقتصادی جمهوری آذربایجان ( روسای ایرانی و آذری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور) و نیز واسف طالب اف رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان راه اندازی شد.
محمود واعظی در مراسم راه اندازی این قطار گفت: قطار نخجوان – مشهد را می توان قطار دوستی دو کشور نیز نامید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این که ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با نخجوان قایل نیست، ابراز امیدواری کرد راه اندازی این قطار باعث رونق گردشگری بین دو کشور شود.
اقتصام**۱۱۰۸**۱۵۶۱**خبرنگار: ایرج منصوری** انتشاردهنده: مژگان توانا

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.