۷۰ تقاضا برای راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در استان فارس ثبت شد

0
اشتراک

۷۰ تقاضا برای راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در استان فارس ثبت شد

موید محسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶ اقامتگاه بوم‌گردی در استان فارس پروانه بهره‌برداری گرفتند اظهار داشت: امسال ۷۰ تقاضا برای راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در استان فارس ثبت شده است که در حال طی مراحل بهره‌برداری هستند. 

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه میزان سرمایه اولیه در ایجاد اقامتگاه‌های بومگردی در مقایسه با سایر انواع تاسیسات و موسسات گردشگری کم هزینه است، گفت: ایجاد چنین اقامتگاه‌هایی به متقاضیان و علاقه‌مندان به حوزه گردشگری در روستاها و بافت‌های تاریخی توصیه می‌شود. 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان فارس افزود: در استان فارس بیش از ۳ هزار روستا وجود دارد که  46 روستا به عنوان روستای هدف گردشگری مصوب شده و آماده راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی است علاوه بر آن متقاضیان می‌توانند در بافت‌های تاریخی نیز برای راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی اقدام کنند. 

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی سبب توانمندسازی جوامع محلی به لحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی شده و توسعه زیرساخت‌ها در روستاهای گردشگری را به همراه دارد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان فارس تصریح کرد: فعالیت سایر دستگاه‌ها در جهت توسعه زیرساخت‌های لازم از قبیل جاده دسترسی مناسب، آب، برق، گاز، و مخابرات و اینترنت در  مکان‌هایی که اقامتگاه بومگردی راه‌اندازی شده توسعه بیش از پیش گردشگری روستایی و عشایری در استان فارس را به همراه دارد. 

محسن‌نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر انتشار خبری از سوی مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری که در آن تعداد اقامتگاه‌های استان فارس ۶ عدد ذکر شده است، بیان کرد: این آمار صحیح نیست و علت ذکر آن یا استناد به آمار قدیم بوده یا اینکه خبر به درستی درج نشده بوده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.