۷۰ درصد بخش صنعت تعطیل است/ سیستم بانکی ما یک سیستم مشکل‌دار است

0
اشتراک

۷۰ درصد بخش صنعت تعطیل است/ سیستم بانکی ما یک سیستم مشکل‌دار است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از ملایر، محمد کاظمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ملایر با اشاره به اینکه در حال حاضر نمایندگان مجلس در حال پیگیری و برنامه‌ریزی برنامه ششم توسعه هستند اظهار کرد: طی دو هفته گذشته حتی برخی روزها مجلس به صورت سه شیفت نیز فعالیت داشته است.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه اهداف مهمی پیش‌بینی شده است، گفت: رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصد، برای رفع مشکلات مردم به ویژه اشتغال و رونق کسب و کار و توجه به محیط زیست به ویژه توجه به منابع آبی مورد توجه قرار گرفته که امیدواریم بتوانیم آن را عملی کنیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: برنامه بودجه ۹۶ در دست اقدام و پیگیری نمایندگان است تا آن را به دولت تقدیم کنیم که در این برنامه بودجه نیز توسعه بخش‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

وی در ادامه به سفر وزیر بهداشت به شهرستان ملایر اشاره کرد و گفت: از ابتدای این دوره نمایندگی هر دو نماینده ملایر به جد مشکلات بخش در بهداشت و درمان ملایر را پیگیری کردند و طبق جلسات و پیگیری‌های انجام شده درخواست رفع مشکلات این بخش و سفر وزیر را به شهرستان خواستار شدیم.

کاظمی تصریح کرد: در این زمینه آقای وزیر قول مساعدت سفر به شهرستان را داد و رهاورد سفر وزیر در حوزه بهداشت و درمان شهرستان بسیار خوشایند بود.

وی با اشاره به گرفتن مجور مرکز آنژیوگرافی ملایر گفت: با توجه به دستور وزیر، مسؤولان استانی موافق این امر نبودند چرا که به دلیل نبود تجهیزات و جراح قلب ایجاد آین مرکز در شهرستان مشکل داشت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با دستور و پیگیری وزیر تجهیزات این مرکز در شهرستان ملایر مهیا می‌شود و قرار است با راه‌اندازی جراحان قلب دو روز در هفته برای درمان بیماران به شهرستان ملایر حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان در حال حاضر دارای دانشکده پرستاری است گفت: در این زمینه با توجه به نیاز شهرستان و برای رشته‌های پزشکی آقای وزیر بازدیدی از مرکز خاتم‌الانبیاء دانشگاه آزاد اسلامی داشتند که قرار شد فعلا رشته‌های پزشکی و مرتبط با آن در دانشگاه آزاد ملایر گنجانده شود تا در آینده شاهد راه‌اندازی دانشگاه پزشکی در ملایر باشیم.

کاظمی در ادامه با اشاره به اینکه بیمارستان امام حسین(ع) ملایر در سال‌های آینده پاسخگوی نیاز به مراجعین نیست افزود: به دنبال این هستیم که بتوانیم در آینده نزدیک یک بیمارستان ۲۵۰ تخته جدید و مجهز را در شهرستان ملایر راه‌اندازی کنیم که در این زمینه همه تلاش و پیگیری‌های خود را خواهیم داشت که بتوانیم تا پایان دوره نمایندگی مجوز تاسیس آن را بگیریم.

وی با اشاره به پیگیری‌های مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک شهرستان ملایر گفت: با تشکیل جلسات تعدادی از واحدها راه‌اندازی و مابقی نیز در حال اقدام است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مهمترین واحدهایی که در حال پیگیری است واحد ذوب آهن ملایر است که امیدواریم با رفع مشکلات آن بتوانیم تا دهه فجر افتتاح بخش نورد آن را با حضور یکی از مسؤولان دولت داشته باشیم.

وی در ادامه در خصوص سئوال یکی از خبرنگاران در مورد سودهای بالای بانکی در کشور نیز گفت: ما در جامعه اسلامی هستیم و باید یک سیستم بانکی بدون ربا داشته باشیم.

کاظمی با بیان اینکه یکی از ملزومات اصلی کشور اصلاح مقررات بانکی است و متاسفانه در دنیا بالاترین نرخ سود بانکی متعلق به کشور ماست، افزود: سیستم بانکی ما یک سیستم مشکل‌دار است و اگر به همین منوال پیش برود در رشد و توسعه به جایی نخواهیم رسید.

وی با اشاره اینکه ۷۰ درصد بخش صنعت تعطیل است که مهمترین مشکل در این زمینه نرخ بالای سود بانکی برای این بخش‌ها بوده است، گفت: راه گریز از مشکل بحث بازنگری سیستم بانکی کشور است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من از وضعیت فعلی بانک‌ها گلایه دارم و از آقای روحانی نیز نیز خواسته‌ام به جد این مشکل را پیگیری کنند، گفت: طبق مصوبه‌هایی که در مجلس داشتیم قرار شد که بدهکاران بانکی که زیر یکصد میلیون تومان به بانک بدهی دارند تنها بدهکاری خود را بدهند و نرخ بهره از آنها گرفته نشود.

وی با بیان اینکه در این زمینه این مصوبه را به دولت دادیم اما دولت تسلیم آن نشده و آن را مصوب نکرده است، افزود: ما تاکید داریم دولت این آیین‌نامه اجرایی را مصوب کند تا بار مشکلی از بخش صنعت و واحدهای تولیدی برداشته شود.

کاظمی با بیان اینکه شوراهای اسلامی در دوره‌های گذشته در کل کشور موفق عمل نکرده‌اند گفت: در این زمینه نیاز است که شوراها تخصصی‌تر شوند.

وی با اشاره به اینکه کار شورا در کشور عمران و آبادانی است افزود: باید افرادی متخصص و صاحب نظر و کارشناس در این حیطه وارد شوند تا بتوانند مشکلات مردم را حل کنند.

کاظمی با اشاره به اینکه ما باید قانون شورا را در راستای تخصصی‌تر شدن ببریم و تلاش ما نیز در راستای اصلاح قانون باشد، در مورد خرید کشمش نیز گفت: ما در این زمینه از دولت گلایه‌مند هستیم و مانند برخی که می‌گویند در بدنه دولت انسجام وجود ندارد ما نیز به این امر معتقدیم.

وی افزود: مشکل خرید تضمینی کشمش کشاورزان را به رئیس جمهور منعکس کردیم و با توجه به جلسات و پیگیری‌های متعدد به این نتیجه رسیدیم که در بحث خرید تضمینی کشمش انسجامی وجود ندارد.

کاظمی گفت: اخیرا طبق دستوری که داده شده است قرار است ۶۵ میلیارد تومان برای مشوق‌های صادراتی کشمش اختصاص پیدا کند که امیدواریم در سال‌های آینده این مشکلات را نداشته باشیم.

وی افزود: البته باید بگویم که در حال حاضر دولت با کمبود منابع روبرو است و شاید علت اصلی این مشکل نیز کمبود منابع بوده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ سوالی در مورد الحاق سه روستای نامیله، حاجی آباد و ازناو به شهر ملایر گفت: در حال حاضر این امر امکانپذیر نیست و با توجه به منابع مالی این افزایش محدوده نیاز به مصوبه دارد  و با توجه به اینکه در حال حاضر در حاشیه شهرها نیز با مشکلاتی مواجهیم به دنبال آبادانی این مناطق هستیم.

وی در مورد سوالی نیز در خصوص شهر شدن روستای علی‌آباد دمق گفت: با توجه به جمعیت بالای روستا در این زمینه نیز واقعا این روستا نیازمند شهرشدن است و امیدواریم این موضوع نیز در دستور کار قرار گیرد.

کاظمی در ادامه با اشاره به اینکه در این دوره نمایندگی سرکشی به روستاهای ملایر در حال انجام است افزود: در دوره ششم نمایندگی ما مشکل روستاها گاز کشی و راه‌ها بود اما امروز این مشکل حل شده و مشکل آب و اشتغال بزرگترین مسئله مطرح شده در روستاها است.

وی با بیان اینکه نبود اشتغال باعث شده تا بیشتر روستاها خالی از سکنه شده و تنها محلی برای زندگی سالمندان باشد گفت: این برای ما جای تاسف و نگرانی دارد

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر نیز طرح بهسازی و طرح هادی روستاها  در حال انجام است که امیدواریم تا پایان برنامه همه روستاهای ملایر دارای طرح هادی شده و بهسازی شوند.

وی با اشاره به بحث انتخابات نیز گفت: متاسفانه برخی تخریب دولت را دنبال می‌کردند که این خود نوعی بداخلاقی و بی‌اخلاقی است.

کاظمی با بیان اینکه قطعا هیچ دولتی خالی از عیب و نقص نیست تصریح کرد: اگر هم مشکلاتی وجود دارد باید منطقی آن را نقد کنیم نه اینکه از راه تخریب و بی‌اخلاقی استفاده شود.

وی یادآور شد: انتقاد ما باید در راستای اصلاح دولت باشد که امروز برخی با تخریب همه عملکرد دولت را زیر سوال می‌برند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختلافات بین قوا نیز باید در پشت پرده حل شود گفت: اختلافات باعث ناامیدی و دامن زدن بیشتر به مشکلات مردم و جامعه می‌شود و صلاح در این است که مشکلات بین مسئولان حل شود.

وی با بیان اینکه اخلاقمداری امر بسیاری مهمی برای مسؤولان است گفت: وظیفه همه ما خدمت به مردم در راستای مسئولیتمان است.

کاظمی در ادامه با اشاره به مشکلات مسکن مهر گفت: مشکلات مسکن مهر یک مشکل پیچیده کلی است اما در راستای رفع مشکلات مسکن مهر شهرستان با فرمانداری هماهنگی لازم را داشته‌ایم که نیروی جدید رفع مشکلات این بخش را پیگیری کند.

وی در ادامه در خصوص سوالی درباره پاسخگو نبودن و ارتباط کم مسئولان قضایی با رسانه‌ها گفت: در این زمینه قوه قضایه مسائل و قوانین خود را دارد اما نیاز است هر دادگستری یک روابط عمومی فعال داشته باشد و این روابط عمومی در چارچوب قانون پاسخگوی اصحاب رسانه و مردم باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع مشکلات راه‌های شهرستان نیز گفت: جاده‌های برون شهری ملایر نیازمند اصلاح و اعتبار است که در این زمینه محورهای مختلف شهرستان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سفر آقای نوبخت به ملایر نیز ۷ میلیارد تومان برای مسیر ملایر به بروجرد گرفته شده است، خاطرنشان کرد: درصدد هستیم با توجه به مشکلات راه‌ها در آینده سفر وزیر راه را نیز به شهرستان ملایر داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم این امر را عملی کنیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.