۷۰ درصد از مجتمع پرورش میگو چوئبده آبادان راکد است

0
اشتراک

۷۰ درصد از مجتمع پرورش میگو چوئبده آبادان راکد است

علی معلم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز درباره مهمترین مشکل شیلات خوزستان اظهارداشت: امسال مجتمع پرورش میگو چوئبده آبادان درگیر بیماری لکه‌سفید شد و آسیب قابل توجهی را در مزارع پرورش میگو ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه بیماری لکه‌سفید از سال ۸۱ در مجتمع پرورش میگو آیادان بروز پیدا کرد و تاکنون این بیماری در مجتمع نهادینه شده است، افزود: امسال تولید ۱۵۰۰ تن میگو  پیش‌بینی شده بود اما متاسفانه با بروز بیماری و ایجاد تلفات قریب به ۷۰۰ تن میگو صید شد.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزیان خوزستان گفت: بیمه محصولات کشاورزی در بیمه کردن برخی مزارع به تعهدات خود عمل نکرده و همچنین بیمه محصولات کشاورزی تاکنون خسارت‌های مربوط به دوره‌های گذشته مزارع بیمه شده را پرداخت نکرده است.

وی با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی در بخش حمایتی عملکرد ضعیفی دارد، عنوان کرد: تولیدکننده انتظار دارد برای تولید، به موقع تامین نقدینگی شود اما اعتباراتی که اکنون از طریق سیستم بانکی توزیع می‌شود با سودهای بالا هستند که برای بخش تولید غیر اقتصادی است.

معلم  با بیان اینکه ۷۰ درصد از مجتمع پرورش میگو چوئبده آبادان  راکد شده است، افزود: لازم است بانک‌ها وام‌های بدون بهره یا با بهره‌های کمتر از ۴ درصد به بخش کشاورزی و میگو اختصاص دهند تا پرورش‌دهندگان بتوانند وارد عرصه تولید شوند در غیر این‌صورت متضرر و از صحنه تولید حذف می‌شوند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.