آیزنکوت: اسرائیل ۷ میلیون دلار را برای مخالفان سوری اختصاص می‌دهد

0
اشتراک

آیزنکوت: اسرائیل ۷ میلیون دلار را برای مخالفان سوری اختصاص می‌دهد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، گادی آیزنکوت، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه طی کنفرانسی درباره چالش‌های امنیتی اسرائیل اعلام کرد: بیش از ۳۰۰۰ تن از مخالفان سوری در “صفد و نهاریا” در شمال اسرائیل تحت معالجه قرار گرفته‌اند.

در گزارش روزنامه “دیلی میل” انگلیس در دسامبر ۲۰۱۵ فاش شد که اسرائیل تا سال ۲۰۱۳، ۱۳ میلیون دلار را صرف خدمات پزشکی به شورشیان مسلح سوریه کرده بود.

آیزنکوت همچنین ادعا کرد: یک سوم اعضای حزب‌الله لبنان در سوریه می‌جنگند که ۱۷۰۰ تن آنها کشته و ۷۰۰ تن دیگر مجروح شده‌اند.

گادی آیزنکوت ادامه داد: حزب الله در حال افزایش نیروهای خود در دیوار مرزی است و این بر خلاف قطعنامه سازمان ملل است.

وی مدعی شد: ایران از حزب‌الله لبنان حمایت می‌کند و ۷۰ میلیون دلار به جنبش حماس داده است.

آیزنکوت همچنین درباره پرونده سرباز قاتل اسرائیلی به نام الیئور آزاریا که یک جوان فلسطینی به نام عبدالفتاح شریف را به شهادت رساند، افزود: آزاریا یک جوان ۱۸ ساله و عضو ارتش است. او یک سرباز است و فرزند همه ما نیست. او باید جانش را برای حفاظت از ما فدا کند.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل و نیز موشه یعالون، وزیر سابق امنیت اسرائیل قبلا موضع‌گیری خود را در راستای پرونده سرباز قاتل از همان ابتدا مشخص و این حادثه را محکوم کردنه بودند. در حالی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از او حمایت و با خانواده او تلفنی صحبت کرده بود.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.