۶۶ درصد از سهمیه تسهیلات خود اشتغالی در همدان تحقق یافت

0
اشتراک

۶۶ درصد از سهمیه تسهیلات خود اشتغالی در همدان تحقق یافت

جمال حداد همدانی روز چهارشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان همدان افزود: همچنین تاکنون ۶۱ درصد از تسهیلات مشاغل خانگی سال ۹۴ به ارزش ۷۸۰ میلیون ریال در این شهرستان تحقق یافته است.
وی با اشاره به اجرای ۱۲ فقره طرح های پشتیبان به مبلغ هفت میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال در این شهرستان افزود: این طرح ها در مجموع برای ۱۲۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.
حداد همدانی اضافه کرد: امسال در شهرستان همدان چهار هزار و ۲۴۸ نفر به جمع بیمه شدگان اختیاری و اجباری اضافه شدند و در کل جمع بیمه شدگان این شهرستان در این دو بخش به ۷۰ هزار و ۹۷۷ نفر رسیده است.
وی با اشاره به سامانه رصد اطلاعات شاغلان گفت: تاکنون یک هزار و ۱۰۷ نفر در این سامانه نام نویسی کردند که ۲۳۵ نفر از آنها در یک ماه گذشته بوده است.
وی ادامه داد: تعداد واحدهای فعال در بخش صنعت و معدن و کشاورزی ۴۰۲ واحد است و این واحدها برای پنج هزار و ۱۶۲ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.
حداد همدانی گفت: دو طرح قابل واگذاری به بخش خصوص در بخش صنایع تبدیلی و کشاورزی وجود دارد که باید اقدامات لازم برای واگذاری آنها انجام شود.
رئیس اداره صنایع فلزی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان همدان نیز گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از سال ۸۹ تاکنون در این شهرستان ۲۲۴ مصوبه داشته که ۱۶۶ مورد مربوط به صنعت و معدن، ۵۳ مورد در بخش کشاورزی و پنج مصوبه با موضوع میراث فرهنگی است.
نادر رضایی افزود: از این تعداد ۸۸ مصوبه اجرایی شده، ۲۲ مورد در حال انجام، ۷۱ مورد در حال پیگیری است و هشت مصوبه امکان اجرا نداشته و ۳۵ مصوبه نیز توسط متقاضی پیگیری نشده و انصراف داده است.
وی جمع واحدهای دارای پروانه بهره برداری از صنعت، معدن و تجارت را ۳۶۸ واحد ذکر کرد و افزود: این تعداد واحد برای هفت هزار و ۱۱۵ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
۲۰۸۷/۶۹۹۳ خبرنگار : زهرا پیرنیا ** انتشاردهنده: اکبر بهاروند

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.