۵۰۰۰ نفر در شهرستان نمین کارت ملی هوشمند دریافت کردند

0
اشتراک

۵۰۰۰ نفر در شهرستان نمین کارت ملی هوشمند دریافت کردند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، فرهاد عبدالعلی‌پور عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان نمین اظهار داشت: طبق آخرین گزارشات به دست آمده امسال به تعداد ۵ هزار نفر در شهرستان نمین کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند و از زمان آغاز صدور کارت ملی هوشمند برای ۱۶ هزار نفر در این شهرستان کارت ملی هوشمند صادر شده است.

وی افزود:‌ در حال حاضر در این شهرستان بالغ بر ۸۰۰ نفر در صف دریافت کارت ملی هوشمند هستند و تمهیدات لازم برای ارائه کارت ملی هوشمند آنان انجام شده تا حداکثر تا پایان امسال کارت ملی خود را دریافت کنند و علاوه بر آن امسال برای بیش از یک هزار نفر نیز در این شهرستان ۸۵۰ جلد شناسنامه جدید صادر شده است.

فرماندار شهرستان نمین گفت: با توجه به این‌که شهرستان نمین دارای ظرفیتها و قابلیتهای بسیار زیادی در بخش گردشگری است، در مدت ۹ ماهه نخست امسال به تعداد یک هزار و ۲۰۰ مهاجر از شهرستانها و استانهای دیگر به این شهرستان سفر داشته‌اند که امیدواریم بتوانیم با بهبود وضعیت کنونی از سال آینده پذیرای مهمانان بیشتری باشیم.

 عبدالعلی‌پور تصریح کرد: طبق آمار به دست آمده مشخص شده که درصد ولادت در این شهرستان روند صعودی به خود گرفته به طوری که در طی ۹ ماهه نخست امسال ۷۷۸ مورد تولد و ۲۵۲ مورد فوت در شهرستان نمین ثبت شده و این موضوع گواه از افزایش نرخ ولادت در این شهرستان دارد.

وی بیان کرد: امسال به تعداد ۴۸۴ مورد ازدواج و ۵۹ مورد طلاق داریم که این آمار نشان دهنده این است که نسبت طلاق به ازدواج در این شهرستان برابر ۸ درصد است و امیدواریم این آمار با افزایش برنامه‌های کاهش آسیبهای اجتماعی و استفاده از راهکارهای اساسی کاهش یابد، به طوری که میزان طلاق در سطح این شهرستان تا حد امکان کاهش یابد.

توسعه محصولات کشاورزی در سرعین با استفاده از روشهای علمی تحقق می‌یابد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین در جلسه بررسی وضعیت اراضی شهرستان سرعین اظهار داشت: در سال زراعی ۹۵-۹۴ برای نخستین بار در شهرستان سرعین ارقام مختلف آفتابگردان از انواع روغنی و آجیلی به صورت آزمایشی و در سطح ۵ هکتار در روستاهای ویند کلخوران، کنزق و شمس‌آباد از توابع این شهرستان کشت شد که از این سطح به طور متوسط در نوع روغنی ۳٫۵ تن تا ۴ تن در هکتار و در نوع آجیلی ۳ تا ۳٫۵ تن در هکتار محصول برداشت شد.

محمد ابراهیم محمدی افزود: ارقام کشت شده در منطقه شامل اسلاتکی، گریکو، وراناک  سپکو در نوع آجیلی و رقم لامکو در نوع روغنی بوده که با توجه به این‌که محصول آفتابگردان روغنی و آجیلی برای نخستین بار در شهرستان سرعین برداشت می‌شود، باید کیفیت و کمیت کنترل و بررسی شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین گفت: آفتابگردان جزو گیاهان بسیار مفیدی است که علاوه بر مصارف خوراکی دارای کاربردهای دارویی نیز بوه و در طب سنتی بسیار مورد مصرف قرار داده می‌شود که امیدواریم با حمایتهای لازم و همه‌جانبه بتوانیم کشت این محصول را در این شهرستان ترویج دهیم.

محمدی تصریح کرد: با توجه به رضایت بخش بودن این میزان محصول تولید شده در سال زراعی جاری، قصد داریم که در سالهای آینده کشت محصول در سطح منطقه ترویج و توسعه یافته تا بیش از پیش در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی در منطقه گام برداشته شود.

وی بیان کرد: امیدواریم در سال زراعی آینده و با در اختیار داشتن اعتبارات و تسهیلات کافی برای حمایت از کشت این محصول را در این شهرستان ارتقا داده و در زمینه کشاورزی و اقتصادی به موفقیت‌های بزرگی دست یابیم که در این راستا استفاده از ظرفیتها و تحقیقات علمی می‌تواند کمک شایانی به رشد و توسعه منطقه بکند.

کشف ۵۳ قطعه سهره طلایی از شکارچی متخلف در پارس‌آباد

 ماموران یگان حفاظت محیط زیست حین گشت و کنترل و جلوگیری از صید و شکار غیرمجاز در شهرستان پارس آباد، از یک فرد متخلف که اقدام به صیدغیرمجاز پرنده نموده بود، تعداد ۵۳ قطعه سهره طلایی را کشف کردند.

از این فرد متخلف یک رشته تور زنده گیری پرندگان وحشی، چهار عدد قفس سیمی و یک عدد قفس نگهداری پرندگان کشف و ضبط شد و پرونده شکارچی متخلف برای اقدامات قانونی به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

۴۲۸۹ مورد وفات در اردبیل به ثبت رسید

مدیرکل ثبت‌احوال استان اردبیل در حاشیه جلسه بررسی وضعیت واقعه حیاتی وفات در اردبیل اظهار داشت: طبق آخرین آمار به دست آمده در ۸ ماهه نخست امسال به تعداد ۴ هزار و ۲۸۹ مورد وفات در استان اردبیل به ثبت رسیده است.

اسد حسن زاده افزود: با بررسی‌های انجام شده مشخص شده که وفات مردان نسبت به زنان در استان اردبیل بیشتر بوده، به طوری که در مقابل هر ۱۰۰ مورد وفات در بین زنان به تعداد ۱۳۰ وفات در بین مردان در سطح این استان داشته‌ایم که این موضوع گواه از افزایش فوتی مردان نسبت به زنان است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان اردبیل گفت: روزانه در استان اردبیل ۱۸ نفر فوتی داریم که این میزان به صورت میانگین مشخص شده و در واقع یعنی از یک هزار نفر جمعیت این استان به تعداد ۵ نفر مورد فوتی داریم که با توجه به میانگین به دست آمده مشخص شده که در هر یک ساعت کمتر از یک وفات به ثبت رسیده است.

حسن‌زاده تصریح کرد: انتظار می‌رود در زمان مشاهده هر گونه وفات و ولادت اقدامات لازم و اساسی در اسرع وقت انجام شود تا بتوانیم از این طریق آمار را به صورت دقیق و مطلوب به ثبت برسانیم و مشکلاتی در ادامه به دلیل تعویق در ثبت وفات و ولادت به وجود نیاید.

وی بیان کرد: نیاز است تمهیدات لازم توسط مراکز بهداشتی و درمانی انجام شود و اطلاع‌رسانی شهروندان در کم‌ترین زمان ممکن انجام شود تا شاهد ایجاد مشکلات حقوقی و وراثتی نباشیم و بتوانیم شرایط ثبت اطلاعات را به صورت دقیق و بدون هیچ مشکلی به اتمام برسانیم.

ظرفیتهای سرمایه‌گذاری روستاهای شهرستان کوثر معرفی می‌شود

فرماندار شهرستان کوثر در نشست با مسئولان دستگاههای اجرایی شهرستان کوثر اظهار داشت: به منظور حضور گسترده و برجسته در نمایشگاه توانمندیهای روستایی کشور، ستاد شهرستانی مربوط به این نمایشگاه در شهرستان کوثر تشکیل  شد.

علیرضا علیپور از معرفی توانمندیهای روستاهای شهرستان کوثر در نمایشگاه تهران خبر داد و افزود: نمایشگاه دستاوردهای روستایی شهرستان کوثر همزمان با دیگر شهرستانهای استان در تهران برپا می‌شود که این نمایشگاه از ۱۵ تا ۱۸ دی برپا شده و فرصت مناسب و مطلوبی برای ارائه و معرفی توانمندیها و ظرفیتهای شهرستان در حوزه روستایی است.

علیپور با تاکید بر توانمندی کشاورزی، اقتصادی، گردشگری و فرهنگی در روستاهای کوثر بیان کرد: این شهرستان با توجه به ظرفیتهای کشاورزی و اقتصادی خود و مزیتهای نسبی تولیدات روستایی و نیز توانمندیهای فرهنگی و گردشگری خود در این نمایشگاه حضور فعالی خواهد داشت.

فرماندار شهرستان کوثر تصریح کرد: روستاها به عنوان مراکز تولید این شهرستان از قابلیتهای زیادی برخوردار است که با شناسایی و فعال کردن آنها می‌توانیم به دستاوردهای خوبی برسیم و از مهاجرت نیز جلوگیری کنیم و انتظار می‌رود تمامی مسئولان مربوطه این امر را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

وی گفت: آگاهی بازدیدکنندگان از وجود استعدادها، قابلیتها و ظرفیتهای موجود در مناطق روستایی و ظرفیت این مناطق در تولید محصولات متنوع به ویژه در زمینه صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستی، معرفی جاذبه‌های فرهنگی از قبیل آداب و رسوم، بازیهای بومی، پوششهای محلی، غذاها و غیره و معرفی جاذبه‌های طبیعی و گردشگری از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

علیپور اظهار کرد:‌ معرفی مشاهیر و استعدادهای جوان و کارآفرینان در عرصه روستایی، ایجاد ارتباط دوسویه شهرنشینان با روستائیان، برقراری ارتباط تجاری بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان با ایجاد تقاضاهای جدید و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات روستائیان و نیز تقویت روحیه خودباوری و توانمندی در جامعه روستایی از دیگر اهداف این نمایشگاه بوده که در این راستا تلاش همه‌جانبه‌ای می‌شود.

ارائه دستاوردهای روستاییان و عشایر پارس‌آباد در نمایشگاه بین‌المللی تهران

معاون فرماندار پارس آباد اظهار کرد: محصولات تولیدی روستایی و عشایری واحدهای تولیدی بصورت شناسنامه دار در نمایشگاه بین المللی تهران حضور می یابند.

عدالت حاجی‌پور با تشریح توانمندیهای بسیار بالای شهرستان پارس آباد در زمینه تولیدات کشاورزی، لبنی و دست بافتهای روستایی و عشایری گفت: ادارات امور عشایری، میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و واحدهای تولیدی کشت و صنعت مغان و بخش خصوصی با هماهنگی بیشتر تولیدات خود را در دومین نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایری کشورکه از تاریخ  15 تا ۱۸ دیماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد به صورت شناسنامه‌دار حضور یابند.

مانور لحظه صفر در شهرستان گرمی برگزار شد

به منظور ارزیابی توان و آمادگی  اعضای مدیریت بحران شهرستان گرمی با حضور فرماندار و مسئولان مدیریت بحران استانداری اردبیل، مانور لحظه صفر در روستای بینه از توابع بخش مرکزی شهرستان گرمی برگزار شد و در این مانور طی یک خبر ساختگی توسط یکی از اهالی روستا تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰ صورت گرفت و خبر آتش سوزی روستا اطلاع داده شد.

سرپرست فرمانداری گرمی در حاشیه برگزاری این مانورگ فت:این مانور در۱۰ کیلومتری گرمی و بدون اطلاع قبلی دستگاههای ذیربط و به صورت ناگهانی  صورت گرفته و در نظر داریم توان و امادگی دستگاهها را در عرض ۱۵ دقیقه بسنجیم.

ابراهیم امامی هدف از اجرای مانور را ارزیابی عملکرد مطلوب در ورود به موقع و سریع به صحنه حوداث دانست و بیان کرد: با اجرای چنین مانورهایی تمامی دستگاههای عضو مدیریت بحران شهرستان این آمادکی را پیدا می کنند تا در مواقع بروز بحران واقعی وارد صحنه شوند و نقاط قوت و ضعف ارزیابی گردد.

وی افزود: ارزیابی نهایی اعضای مدیریت بحران شهرستان قابل قبول نیست و بیشتر دستگاه ها در زمان مقرر در محل حضور نیافتند و متاسفانه دستگاههای  حاضر در محل حادثه نیز به لحاظ کیفیت کار در حد پائینی قرار داشتند.

شواهدی از ابتلای انسان به آنفولانزای پرندگان در مشگین‌شهر گزارش نشده است 

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر در جلسه ستاد آنفولانزای حاد پرندگان مشگین شهر از آماده باش کامل اداره دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان و سایر ادارات برای مقابله با این بیماری خبر داد.

میرعلی رحیمی‌زاد با تشریح اقدامات انجام شده بیان کرد: خوشبختانه تا به حال هیچ گونه شواهدی از ابتلای انسان به ویروس آنفولانزای حاد پرندگان در منطقه گزارش نشده است و از اداره دامپزشکی خواستاریم تا در کنار اقدامات پیش گیرانه نسبت به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی ازطریق فضای مجازی رسانه ای استفاده کنند.

وی تصریح کرد: مسئولان ذی ربط باید تمامی خودروهای حمل گوشت مرغ را کنترل و از داشتن مجوز دامپزشکی اطمینان حاصل کنند و دامپزشکی نیز باید اقدامات تخصصی و رصد کامل مرغداریهای صنعتی و سنتی باید در اولویت کاری این اداره باشد.

ظرفیتهای علمی برای ارتقای کیفی و کمی پروژه‌های محیط زیست گرمی بکارگیری می‌شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گرمی در نشست تخصصی با اعضای تشکلهای دانشجویی گرمی هدف از این نشست را توسعه و تقویت فرهنگ زیست محیطی، ترویج و عمومی سازی فرهنگ محیط زیستی، تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی و رفع مشکلات کنونی زیست محیطی از طریق تشکل های دانشجویی عنوان کرد. 

رحمان داداشی افزود: تقویت متقابل ظرفیتهای علمی برای ارتقای کیفی و کمی در حوزه محیط زیست، بسترسازی برای ایجاد تحول در حوزه دانش و فناوری های محیط زیست و کاربردی کردن پژوهش های محیط زیستی از دیگر اهداف این نشست است.

وی گفت: از موضوعات این همکاری مشترک می توان به مطالعات پژوهشی، آموزشی و کاربردی به منظور ساخت، ترویج و عمومی سازی فرهنگ زیستی، رفع مشکلات زیست محیطی شهرستان، غنی سازی اطلاعات زیست محیطی و توانمندسازی نیروی انسانی اشاره کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گرمی افزود: همچنین در این نشست مقرر شد اقدامات لازم در خصوص فعال سازی سازمان مردم نهاد محیط زیست شهرستان گرمی توسط دبیر انجمن علمی دانشگاه پیام نور گرمی انجام شود.

ارقام گندم و جو در قالب طرح ارزیابی مشارکتی در سرعین کشت می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین در جلسه بررسی کشت ارقام جدید گندم و جو در سرعین اظهار داشت: یکی از راههای افزایش تولید، انتخاب رقم مناسب است که طرح PVS یا انتخاب مشارکتی ارقام برای رسیدن به این مقصود اجرایی شده است تا بتوان بهترین زراعت را با توجه به هر منطقه به کشاورزان پیشنهاد نمود.

محمدابراهیم محمدی گفت: در این طرح که در روستای درآباد و با مشارکت کشاورزان به اجرا درآمد، ارقام مختلف گندم و جو شامل ۳ رقم گندم آبی، ۴ رقم گندم دیم، ۳ رقم جو آبی و ۳ رقم جو دیم کشت شد تا با این امر شاهد افزایش تولید این محصولات در منطقه باشیم.

وی تصریح کرد: این ارقام شامل C-88-4، پیشگام و کاسکوژن در گندم آبی، آذر۲، باران، منامین و رصد در گندم دیم، ماکوئی، جلگه و رقم جدید RB-92-1 در جو آبی و سهند، آبیدر و انصار در جو دیم هستند که امسال شاهد کشت این ارقام در شهرستان بوده‌ایم.

محمدی با بیان اینکه انتخاب ارقام سازگار با مناطق مختلف شهرستان، دستیابی به عملکرد مناسب و تغییر الگوی کشت و روی آوردن به روشهای بهینه کشت از طریق مشاهده مراحل اجرای طرح در اراضی خود کشاورزان و مشارکت آنها از جمله اهداف این طرح است، ابراز امیدواری نمود با اجرای طرحهای PVS و  مشارکت و همکاری کشاورزان و انتخاب بهترین ارقام و ترویج کشت آنها، افزایش چشمگیر تولید گندم و جو را در منطقه شاهد باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین بیان کرد:‌ به منظور افزایش تولید و عمل‌آوری محصولات کشاورزی تلاش می‌کنیم تا با همکاری و مشارکت کشاورزان ارقام جدید را که با اقلیم منطقه سازگاری بیشتری داشته و زمینه‌ساز افزایش محصولات می‌شود را در شهرستان کشت کنیم.

آموزشهای فنی و حرفه‌ای مهمترین راهکار رفع مشکل بیکاری در خلخال است

فرماندار خلخال در جریان بازدید از کارگاه های مرکز آموزش فنی وحرفه ای خلخال اظهار داشت: با دوره هایی که در این مراکز ارایه می‌شود شرایط لازم برای آشنائی کارآموزان با مهارت های مختلف فراهم شده و کارآموزان می‌توانند با فرصت ایجاد شده، کسب و کاری را راه اندازی و طرح و الگوهای جدیدی از محصولات را به بازار عرضه کنند.

فریدون بابایی بر لزوم آشنائی کارآموزان با راهکارهای مدیریت کسب و کار و ارتباطات، شناسائی نیاز بازار کار برای توسعه فعالیت ها و تنوع در محصولات تولیدی تاکید کرد.

در این بازدید شادمان روشندهی، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خلخال نیز توسعه رشته های جدید و متناسب با نیاز بازار در حوزه های صنعت وخدمات و کشاورزی بویژه در حوزه مشاغل خانگی و ارتقای کیفیت آموزشی و مهارتی در مراکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان خلخال را از اهم برنامه های مرکز برشمرد.

مانور اطفای حریق زمان صفر در سرعین برگزار شد

در یک اقدام مشترک و هماهنگ توسط فرمانداری و آموزش و پرورش شهرستان سرعین و با سناریوی طراحی شده و بدون اطلاع قبلی دستگاه های دخیل در مدیریت بحران، مانور اطفای حریق در مجتمع آموزشی و پرورشی امام خمینی (ره) روستای آتشگاه شهرستان سرعین اجرا شد.

احراز آمادگی نیروهای عمل‌کننده در آتش سوزی، سنجش سرعت عمل نیروهای امدادی در خصوص اطفای حریق و حذف شرایط ناایمن و هماهنگی هرچه بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مختلف دخیل در مواقع بحرانی، از جمله اهداف مد نظر در این مانور بود.

دهیاران شهرستان کوثر منابع پایدار برای روستاها ایجاد کنند

فرماندار شهرستان کوثر در نشست مشوتی دهیاران این شهرستان ضمن تاکید بر ارتباط مستمر دهیاران با مسئولان شهرستان به منظور حل مشکلات روستاها اظهار داشت: دهیاران باید برای توسعه پایدار و نیز عمران و آبادانی در روستاها با هم رقابت سالمی داشته باشند.

علیرضا علیپور با تشریح ۴۸ وظیفه دهیاران براساس دستورالعمل موجود در قانون تصریح کرد: نیازسنجی یکی از مهمترین وظایف دهیاران است که باید در امور مربوط به روستائیان مورد توجه قرار گیرد.

وی نظافت روستاها را وظیفه بدیهی دهیاران در روستا بیان کرد و گفت:دهیاران وظیفه دارند در درجه اول به زیباسازی روستا ودر درجه دوم به نظافت و تمیزی روستا اهمیت دهند و در این خصوص نیز می توانند با شرکت تعاونی دهیاری ها تعامل و همکاری کنند.

فرماندار شهرستان کوثر با بیان اینکه بخشداران ودهیاران با شناسایی و بکار گیری استعدادهای هر روستا در جهت شکوفایی اقتصاد روستاها تلاش کنند تا شرایط لازم برای رشد و شکوفایی بیش از پیش روستاها فراهم شود، افزود: منابع درآمدی دهیاریها در قانون آمده است و دهیاران باید برای کسب منابع درآمدی تلاش کنند.

وی گفت: افرادی که با سهل انگاری و کم توجهی باعث هدررفت بودجه دهیاری ها و از بین رفتن اموال عمومی مردم می شوند، باید توسط بخشداری شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شوند.

علیپور از دهیاران خواست از ساخت و سازهای غیر قانونی در حوزه استحفاظی خود جلوگیری کنند و در خصوص آمار دقیق زاد وولد با اداره ثبت احوال همکاری لازم را داشته باشند و رسیدگی بهداشت نانوائی های روستا و نگهداری اموال دولتی و تاسیسات عمومی را از وظایف دهداران عنوان کرد.

هزینه ۱۷ میلیارد ریالی خیران برای احداث مدرسه در شهرستان نمین

فرماندار شهرستان نمین در بازدید از مدرسه خیرساز امام علی(ع) شهرستان نمین با بیان اینکه خیرین در دو سال اخیر ۴  مدرسه با ۳۰ کلاس درس در شهرستان نمین احداث کرده‌اند، گفت: برای احداث این تعداد مدرسه خیرین ۱۷ میلیارد ریال هزینه کرده‌اند.

فرهاد عبدالعلی‌پور افزود: با ۳۰ کلاس درسی که خیرین احداث کرده اند برای ۸۰۰ دانش آموز امکان تحصیل در کلاس درسهای جدید فراهم کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مدرسه خیرساز امام علی(ع) شهر نمین در ۶ کلاس در حال احداث است، تصریح کرد: برای احداث این مدرسه خیرین بیش از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه کرده‌اند که این مدرسه در فروردین ماه اسال کلنگ‌زنی شده و در دهه فجر امسال نیز  به بهره‌برداری می‌رسد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.