۵ نکته ای که در طب سنتی باید در نظر گرفته شود

0
اشتراک

۵ نکته ای که در طب سنتی باید در نظر گرفته شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "دانشجونیوز" ، عده ای تمایل دارند که به روایات و احادیث مراجعه کنند و بر اساس دستورات گفته ‌شده عمل کنند، علاقه‌مندانی که می‌خواهند به روایات طبی عمل کنند، بیش از هر چیز باید به نکات زیر توجه داشته باشند:

 

۱)تأثیر آب‌وهوا در درمان

 

یکی از عواملی که کیفیت درمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، شرایط آب و هوایی منطقه بیمار است و قطعاً این عامل در نسخه‌های روایی اهل‌بیت (ع) نیز تأثیر داشته است و لذا استفاده از این قبیل دستورات در دیگر مناطق نه‌تنها مفید نیست بلکه شاید مضر نیز باشد.

 

۲)خصوصیات شخصی بیمار:

 یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار، خصوصیات و ویژگی‌های شخص بیمار است و لذا روایت‌هایی که تحت تأثیر این عامل هستند جز در مورد مشابه خودش،تأثیر مثبت نخواهند داشت.

 

۳)ویژگی های بیماری:

 یکی دیگر از عوامل، ویژگی‌های بیماری و منشا آن است که در کیفیت نسخه‌ی درمان تأثیر می‌گذارد.

 

مرحوم شیخ صدوق دراین‌باره می‌فرمایند: آنچه در مورد عسل وارد شده که مایه‌ی شفا از هر بیماری است،صحیح است منتهی معنی آن این است که مایه‌ی شفا از بیماری "سردی مزاج" است.

 

۴) احادیث ساختگی:

عامل دیگر، پدیده جعل احادیث است که به‌منظور خدشه‌دار کردن دین و ائمه دین صورت پذیرفته است. شاید برخی روایات که از خاصیت درمانی " مگس"سخن گفته اند از همین قبیل باشد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.