۴ طرح هادی گردشگری در روستاهای استان زنجان تهیه می‌شود

0
اشتراک

۴ طرح هادی گردشگری در روستاهای استان زنجان تهیه می‌شود

سجاد صنعتی‌منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: تعدادی از روستاهای استان زنجان به دلیل دارا بودن جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و بافت و معماری روستا به عنوان مناطق هدف گردشگری شناسایی شدند.

وی ابراز کرد: از روستاهای هدف گردشگری شناسایی شده در استان زنجان طرح هادی گردشگری در چهار روستا از جمله گلابر، خوئین، درسجین و ویر تهیه و به تناسب اعتبارات اجرایی می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: روستای درسجین از توابع شهرستان ابهر دارای بافت با ارزش تاریخی است که طرح ویژه بهسازی آن در سالهای گذشته تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به تهیه طرح هادی برای همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان بیان کرد: این طرح در ۳۳۹ روستا معادل ۴۶٫۴ درصد از روستاهای دارای طرح اجرا شده است.

صنعتی تعداد روستاهایی که در کشور طرح هادی در آنها اجرا شده است را ۱۴ هزار و ۶۲۵ مورد برشمرد و گفت: این تعداد معادل ۳۹ درصد کل روستاها است و نشان می‌دهد استان زنجان از میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد.

وی با اشاره به اینکه تهیه و اجرای طرح هادی در ۱۰۰ درصد روستاهای شهرستان خرمدره انجام شده است، ابراز کرد: کمترین میزان اجرای این طرح به روستاهای شهرستان طارم با ۴۰ درصد اختصاص دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان عنوان کرد: شهرستان خدابنده پس از زنجان بیشترین روستاهای بالای ۲۰ خانوار را در خود جای داده و طرح هادی برای ۱۹۲ روستا تهیه و در ۸۶ روستا اجرا شده است.

وی درصد اجرای طرح هادی در روستاهای شهرستانهای ابهر، ایجرود و سلطانیه را به ترتیب ۵۶، ۵۳ و ۵۴ درصد برشمرد و گفت: این طرح در ۸۸ روستای زنجان و ۴۱ روستای ماهنشان اجرا شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.