۳۲۰ میلیون تومان اعتبار به مجتمع آبرسانی ماخونیک سربیشه اختصاص یافت

0
اشتراک

۳۲۰ میلیون تومان اعتبار به مجتمع آبرسانی ماخونیک سربیشه اختصاص یافت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم  از بیرجند؛ محمدرضا چهکندی اظهار داشت: یکی از اهداف شرکت آب و فاضلاب روستایی آبرسانی به روستاها و خارج کردن آنها از چرخه آبرسانی سیار است.

وی با بیان اینکه پروژه مجتمع آبرسانی ماخونیک از جمله پروژه‌هایی امور آبفار شهرستان سربیشه برای بهره‌مندی روستای باغ سنگی این شهرستان از نعمت آب لوله‌کشی سالم است، تصریح کرد: آغاز این پروژه مربوط به سال ٩٣ است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان سربیشه ادامه داد: این پروژه در دو فاز اجرا شده که با بهره‌برداری از آن ۳۵ خانوار روستایی از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

چهکندی به اعتبارات هزینه شده برای اجرای این پروژه اشاره کرد و افزود: اعتباری معادل ۳۲۰ میلیون تومان برای این پروژه در نظر گرفته شد که قرار است از سه سرفصل شامل ۱۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک و دارایی، ۱۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ و ۲۰ میلیون تومان از محل اعتبارات معادن تامین شود.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان سربیشه اضافه کرد: تاکنون تنها ۱۵۰ میلیون تومان به این پروژه اختصاص یافته است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان سربیشه یکی از مشخصات فنی این پروژه در فاز دوم را احداث یک باب مخزن ۶۰ مترمکعبی آب عنوان کرد و گفت: همچنین در اجرای این فاز ۴ هزار و ۲۰۰ مترمربع لوله‌گذاری خط انتقال و شبکه توزیع انجام گرفته است.

چهکندی خاطرنشان کرد: احداث ۱۱ باب حوضچه و حصارکشی به طول ۱۳۶ متر از دیگر مشخصات فنی فاز دوم پروژه آبرسانی به روستای باغ‌سنگی سربیشه است.

تقویت صنعت گردشگری یکی از راه های برون رفت از تهدیدات خشکسالی در بشرویه است

 فرماندار شهرستان بشرویه با اشاره به خشکسالی و کمی بارندگی در شهرستان بشرویه گفت: یکی از راه های برون رفت از تهدیدات خشکسالی در بشرویه تقویت صنعت گردشگری،کویرنوردی وبوم گردی می باشد.

 علیرضا زمان زاده گفت: خوشبختانه شهرستان بشرویه دارای ظرفیت های بسیاری در زمینه گردشگری است.

فرماندار بشرویه افزود: آثار تاریخی بجا مانده از دوران های مختلف و بخصوص کویر بکر و زیبای این شهرستان با تپه های ماسه بادی بلند از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهرستان محسوب می شود.

فرماندار شهرستان بشرویه بیان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر ، امروز فعال نمودن بخش گردشگری شهرستان می تواند کمک شایان توجهی به رونق اقتصادی و اشتغال منطقه داشته باشد.

 زمان زاده گفت: برای تقویت صنعت بوم گردی در شهرستان می طلبد تا زمینه های لازم را در این خصوص فراهم کنیم.

تعویض ۷۷۰۰ متر از لوله‌های شبکه توزیع و انتقال آب روستایی شهرستان طبس

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان طبس گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعویض ۷۷۰۰ متر از لوله‌های شبکه توزیع و انتقال آب روستایی شهرستان طبس صورت گرفت.

سید مرتضی شجاعی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون علی‌رغم محدودیت اعتبارات و تجهیزات ۷ هزار و ۷۸۰ متر از لوله‌های شبکه توزیع و انتقال آب این شهرستان با مشارکت دهیاری‌ها و شوراها  تعویض شده است.

 اظهار داشت: یکی از مشکلات بسیار مهم که شرکت‌های آب و فاضلاب با آن روبرو هستند فرسودگی خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین دلیل این امر قدمت زیاد خطوط انتقال و لوله‌های شبکه‌های توزیع است که عمر مفید آنها به اتمام رسیده و نیاز به بازسازی دارد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان طبس یادآور شد: بیش‌ از ۴۶۰ کیلومتر از لوله‌های شبکه توزیع و خطوط انتقال آب روستایی این شهرستان با توجه به داشتن عمر بالای ۳۰ سال با فرسودگی شدید همراه است.

شجاعی با بیان اینکه برای جلوگیری از هدررفت آب باید لوله‌های شبکه توزیع و خطوط انتقال آب فرسوده تعویض شوند، گفت: اما متاسفانه محدودیت‌های اعتباری در این راستا وجود دارد که نیاز است تا دولت توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌‌های ۱۸ ساله در خراسان جنوبی با بازسازی و تعویض لوله‌های فرسوده می‌توانیم به کاهش هدررفت آب به میزان زیادی کمک کنیم که این امر بسیار تاثیرگذار است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان طبس خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون علی‌رغم محدودیت اعتبارات و تجهیزات ۷ هزار و ۷۸۰ متر از لوله‌های شبکه توزیع و انتقال آب این شهرستان با مشارکت دهیاری‌ها و شوراها  تعویض شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.