ماهانه ۳۲ هزارتن آرد در آذربایجان غربی تولید می‌شود

0
اشتراک

ماهانه ۳۲ هزارتن آرد در آذربایجان غربی تولید می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، آقایاری ظهر دوشنبه در بررسی مسائل و مشکلات گندم مصرفی کارخانجات آرد، آرد تولیدی و کیفیت پخت نان خوی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ کارخانه تولید آرد در استان فعالیت می‌کند افزود: این کارخانجات ماهانه بیش از ۳۲ هزارتن آرد تولید می‌کنند.

وی با بیان اینکه از این میزان بیش از ۲۶ هزار ۳۰۰ تن آن جهت تولید نان در ۴۰ هزار ۶۰ نانوایی‌های استان توزیع می‌شود اظهارداشت: امسال برای تأمین نیازاستان ۶۳۳ هزا رتن گندم به ارزش ۸۰۹ میلیارد تومان ازکشاورزان استان خریداری شده است.

آقایاری ارتقای کیفیت آرد و نان را دراولویت برنامه‌های استان دانست و گفت: برای پیشگیری انواع بیماریها میزان سبوسگیری در کارخانجات آرد در مورد لواش ۱۲ درصد و نان بربری ۱۵ درصد اعلام شده است.

وی با بیان اینکه این میزان سبوسگیری باید در تمام کارخانجات آرد استان رعایت شود ادامه داد: کارگروه ویژه‌ای متشکل از نماینده فرمانداریها، بهداشت، صنعت معدن و تجارت و نماینده غله برای نظارت برآرد یارانه‌ای کارخانجات آرد استان آغازبکار کرده است.

فرماندارخوی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت تولید نان سالم و نقش آن در پیشگیری از بیماری‌ها و بهداشت مردم و با توجه به نحوه و کیفیت گندم تحویلی از سازمان غله، آرد تولیدی کارخانجات و نیز کیفیت نان پخت شده در نانوایی‌های شهرستان خوی اظهار داشت: کنترل و نظارت بر کیفیت گندم، درصد سبوس گیری، میزان رطوبت آرد و پخت مناسب و اصولی نان مصرفی مردم از جمله مسائل مهمی است که باید با نهایت دقت رسیدگی و مشکلات موجود در این عرصه هرچه سریع‌تر حل شود.

حسین سیوانی اصل یکی از راهکارهای رفع مشکلات مربوط به گندم، آرد و نان را نظارت بیشتر بر تولید، فرآوری و کنترل کیفیت دانست و افزود: کیفیت گندم، آرد و نان تأثیر مستقیم بر بهداشت و امنیت و سلامت غذایی مردم دارد و نمی‌توان در این خصوص کمترین غفلت، اهمال و یا خدای نکرده سواستفاده را تحمل کرد.

وی افزود: تعیین تکلیف نانوایی‌های فاقد پروانه فعالیت و نیز شرایط محیطی و بهداشتی نانوایی‌های بدون مجوز، مطابق با ضوابط قانونی و شرایط لازم برای نانوایی‌ها از دیگر اقدامات لازم برای تولید نان سالم و اعمال نظارت‌های قانونی است.

فرماندار خوی اضافه کرد: تمامی دستگاه‌ها و ادارات مسئول باید کنترل و نظارت‌های خود بطور مستمر و بی وقفه انجام داده و گزارش نظارت‌ها را هر پانزده روز به فرمانداری ارسال کنند.

سیوانی در ادامه با اشاره بر لزوم اعمال محدودیت و در نهایت کنترل و حذف واحدهای نانوایی روغنی پز به خصوص روغنی پزهای فاقد پروانه فعالیت، به دلیل عوارض جبران ناپذیر بر سلامتی مردم، اقدامات لازم در تغییر ذائقهه مصرف کنندگان نان روغنی و استفاده از نان‌های سالم ضروری دانسته و بر این مسئله مهم تاکید کرد.

فرماندار خوی از فعالیت ۶۵۰ نانوایی در شهرستان خوی خبر داد و گفت: ارتقای کیفیت آرد و نان تولیدی در دستور کار فرمانداری قرار دارد و با نانوایها و کارخانجات متخلف بشدت برخورد قانونی می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.