۳۱ هزار دانش‌آموز کرمانشاهی “سفیر سلامت” می‌‌شوند

0
اشتراک

۳۱ هزار دانش‌آموز کرمانشاهی “سفیر سلامت” می‌‌شوند

شیرزاد احسانخواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به آغاز طرح ملی سفیران سلامت در استان اظهار داشت: طرح ملی تربیت سفیر سلامت در کرمانشاه به منظور تربیت ۳۱ هزار دانش آموز دختر و پسر آغاز می‌‌شود.

رئیس اداره بهداشت آموزش و پرورش استان کرمانشاه هدف از اجرای این طرح را ارتقای سلامت دانست و گفت: امسال در طرح ملی سفیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌ان سلامت، در هر سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم داوطلب داریم.

احسانخواه با بیان اینکه این طرح در سراسر استان همزمان با سایر استان‌ها اجرا می‌‌شود، عنوان کرد: معلمان به عنوان مجریان طرح ابتدا توسط کارشناسان بهداشت انتخاب شده و دانش‌آموزان در مرحله بعد تحت آموزش سلامت قرار می‌‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد دانش‌آموزان استان کرمانشاه در این طرح شرکت کرده‌اند، افزود: معلمان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی دوره‌های آموزش ضمن خدمت را فراگرفته و به دانش‌آموزان منتقل می‌کنند.

رئیس اداره بهداشت آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: هر سفیر سلامت، آموزش ۱۰ دانش آموز را بر عهده دارد، همچنین منابع آموزشی طرح توسط دانشگاه علوم پزشکی تهیه و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

احسانخواه از همکاری اداره آموزش و پرورش با معاونت بهداشت استان به عنوان متولی این طرح و همچنین دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و افزود: سفیران سلامت با انتقال اطلاعات، فرهنگ‌سازی و الگوسازی به خصوص در بحث تغذیه سالم مناسب، تحرک بدنی، خواب و کنترل استرس فعالیت می‌کنند.

وی با بیان رشد اجرای طرح سفیران سلامت در مدارس استان کرمانشاه گفت: سال گذشته طرح سفیران سلامت مختص دانش آموزان مقطع دوم متوسطه بود که امسال تمامی دانش‌آموزان در همه مقاطع را در بر می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در طرح تربیتی سفیران سلامت دانش‌‌آموزی، مباحث بهداشتی، تغذیه و بهداشت، خواب، حل مسئله، تفکر سالم، سلامت روان و بهداشت دوران بلوغ از جمله مباحث دارای اهمیتی است که در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام /

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.