سالانه ۲۲۰۰۰ تن مرغ و تخم مرغ در سرخه تولید می شود

0
اشتراک

سالانه ۲۲۰۰۰ تن مرغ و تخم مرغ در سرخه تولید می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، علی مویدی زاده ظهر یکشنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال سرخه به میزبانی فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه سرخه دارای ظرفیت های بسیار خوب تولیدات دام و طیور است، ابراز داشت: تولید بیش از ۲۰هزار تن محصولات طیور، یکی از فرصت های مطلوب برای ایجاد سرمایه گذاری و افزایش فرصت های شغلی در منطقه است که با جذب بخش خصوصی و راه اندازی واحدهای فرآوری و بهره وری از این تولیدات و جلوگیری از خام فروشی می توان در راستای کاهش نرخ بیکاری گام برداشت.

وی افزود: ۸۰ واحد مرغداری بزرگ و کوچک در سرخه فعالیت دارد که این امر می تواند در افزایش اشتغال زایی و همچنین جذب سرمایه گذار در زمینه های مختلف مانند صنایع تبدیلی شامل بسته بندی و فرآوری موثر باشد.

فرماندار سرخه با اشاره به تاکیدات و دغدغه های پنج گانه مقام معظم رهبری گفت: بیکاری جوانان یکی از این دغدغه بوده که اشتغال و افزایش فرصت های شغلی در دولت مورد توجه قرار گرفته است.

مویدی زاده افزود: لذا به دلیل افزایش جمعیت در سالهالی ۵۰ الی ۶۰ و ورود این افراد به حوزه های آموزش و پرورش، آموزش عالی، هم‌اکنون شاهد ورود این قشر به بازار کار هستیم که برنامه ریزی برای اشتغال آنها نیازمند توجه مسئولان ‌است.

وی با اشاره به اینکه گردشگری و صنعت پاک امروزه می تواند یکی از راهکارهای ارز آوری، ارتقاء اقتصاد و افزایش فرصت های شغلی باشد، ابراز داشت: دو مرکز بوم گردی گردشگری در روستای بیابانک سرخه راه اندازی شده که امید می رود تا با برنامه ریزی و همراهی مرد و مسئولان بتوان در جذب گردشگر و توریست گام برداریم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.