۲۲ درصد نوجوانان یزد اضافه وزن و چاقی دارند

0
اشتراک

۲۲ درصد نوجوانان یزد اضافه وزن و چاقی دارند

محمدحسن لطفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به اینکه تغذیه نقش مهمی در کاهش یا افزایش بیماری‌های غیر واگیر دارند، اظهار داشت: در بررسی‌های انجام شده مشخص شده که تغذیه به ۳۰ درصد به صورت مستقیم در بیماری‌های غیر واگیر نقش‌آفرین هستند.

وی تصریح کرد: در گذشته بیماری‌های واگیردار بیشترین نگرانی را در ارتباط با سلامت مردم و جامعه به وجود می‌آورد ولی با اقدامات بهداشتی و درمانی که به ویژه پس از انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت، الان این بیماری‌ها تا حد بسیار زیادی کنترل شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) خاطرنشان کرد: الان در سراسر جهان بیماری‌های غیر واگیر بیشترین دغدغه و نگرانی را به وجود آورده‌اند و در صورت عدم توجه به این بیماری‌ها، در آینده بحران‌ساز می‌شود.

لطفی بیماری‌هایی از جمله دیابت، چاقی، فشار خون را از مهمترین نوع بیماری‌های غیر واگیر شایع در جامعه دانست و گفت: تغذیه و نوع خوراک مردم عامل بسیار مهمی در زمینه گسترش این بیماری‌ها به وجود می‌آورد.

وی با تاکید بر اینکه در گذشته بیماری‌هایی از جمله دیابت در سنین بالاتر رخ می‌داد، عنوان کرد: در سال‌های اخیر سن ابتلا به این بیماری در حال کاهش است و متاسفانه شاهد هستیم که در سنین نوجوانی و حتی کودکی هم افرادی به این بیماری مبتلا هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) عنوان کرد: در ارتباط با چاقی و اضافه وزن هم به همین صورت در سنین کودکی شاهد افزایش آمار مبتلایان هستیم که به عنوان یک زنگ خطر باید به آن نگاه کنیم.

لطفی با بیان اینکه استان یزد هم با این مشکلات به صورت ویژه روبه‌رو است، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۲ درصد از دانش‌آموزان در استان یزد چاقی یا اضافه وزن دارند که این آمار در حال افزایش است.

وی ادامه داد: لازم است فرهنگ‌سازی مناسبی در جامعه ایجاد شود تا خانواده‌ها نسبت به تغذیه خود به ویژه در بین کودکان توجه بیشتری داشته باشند و از مصرف غذاهای نامناسب از جمله فست‌فودها پرهیز کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.