افزایش ۱۴۶ درصدی فروش صنایع دستی در جشنواره اقوام گلستان

0
اشتراک

افزایش ۱۴۶ درصدی فروش صنایع دستی در جشنواره اقوام گلستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، ابراهیم کریمی صبح پنج شنبه در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام اظهار کرد: این دوره جشنواره نسبت به دوره های گذشته یک تفاوت عمده داشت و استقبال چشمگیر مردم (تفاوت) همه مدیران کشوری و استان را تحت تاثیر قرار داد.

وی با بیان اینکه گردشگران و بازدیدکنندگانی هم از استان های خراسان شمالی، مازندران و سمنان در این جشنواره حضور یافتند، افزود: تلاش کردیم ایرادات و اشکالات جشنواره نهم را رفع کنیم و با کاهش هزینه ها بر کیفیت آن بیفزاییم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان ادامه داد: در دوره نهم ۱۹۰ همرمند در جشنواره حضور داشتند که تعداد آن ها در این دوره به ۲۵۰ هنرمند رسید.

حضور ۳۲۰ هنرمند صنایع دستی در گلستان

وی تصریح کرد: تعداد هنرمندان صنایع دستی از ۱۷۷ هنرمند در سال گذشته به ۳۲۰ هنرمند رسید.

وی اضافه کرد: تعداد حضور هنرمندان گلستان از ۵۱ هنرمند در دوره نهم به ۸۱ نفر رسید.

کریمی با یادآوری اینکه تعداد رشته های صنایع دستی از ۵۷ رشته به۱۶۰ رشته در این دوره رسید، خاطرنشان کرد: فروش تولیدات صنایع دستی در جشنواره دهم با رشد ۱۴۶ درصدی از ۲۲۰ میلیون تومان در دوره نهم به ۶۰۰ میلیون تومان رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: موسیقی آیینی استان ها و حضور گروه های موسیقی به ترتیب از ۱۲ و ۱۹ گروه در جشنواره نهم به ۱۴ و ۲۴ گروه در این دوره رسید.

وی از افزایش تعداد و مساحت حضور روستاهای هدف گردشگری در این دوره خبر داد و افزود: تعداد روستاهای هدف از هشت روستا به ۱۰ روستا و میزان مساحت مورد اشغال از هزار متر به دو هزار و ۵۰۰ متر رسید.

وی ادامه داد: در سال های گذشته از کارشناسان گردشگری برای حضور در جشنواره فرهنگ اقوام دعوت می شد اما به دلیل کاهش هزینه تلاش کردیم این هزینه برای حضور هنرمندان صنایع دستی اختصاص یابد.

کریمی تصریح کرد: برگزاری همایش گردشگری اقوام و دو زبانه شدن سایت جشنواره از تعهدات بین المللی شدن این جشنواره بود که انجام شده و می شود.

وی بیان کرد: همایش گردشگری اقوام بهمن ماه در گلستان برگزار می شود و تاکنون ۲۰۰ مقاله به این همایش رسیده که بخش عمده آن مقاله های خارجی است.

گفتنی است کریمی پیش از این در اختتامیه جشنواره اقوام از افزایش ۱۲۰ درصدی فروش صنایع دستی خبرداده بود. وی همچنین در این جلسه از انتقادات رسانه ها در زمان برگزاری جشنواره گله کرد. گفتنی است خبرگزاری مهر با انعکاس مطالبات هنرمندان صنایع دستی و موسیقی و همچنین پخش فیلم از جشنواره برخی انتقادها را نسبت به دهمین دوره از جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین وارد کرده بود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.